Interpretacijos

Š. Bodleras "Nepataisoma"

9.6   (3 atsiliepimai)
Š. Bodleras "Nepataisoma" 1 puslapis
Š. Bodleras "Nepataisoma" 2 puslapis
Š. Bodleras "Nepataisoma" 3 puslapis
Š. Bodleras "Nepataisoma" 4 puslapis
Š. Bodleras "Nepataisoma" 5 puslapis
Š. Bodleras "Nepataisoma" 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šarlis Bodleras (Ch. Baudelaire) - prancūzų poetas, literatūros kritikas dažnai laikomas vienu didžiausių XIX amžiaus poetu. „Piktybės gėlės“ - pirmoji Š. Bodlero knyga, sulaukusi dėmesio. Kai 1857 m. ji pasirodė Paryžiuje, buvo sutikta ne itin palankiai. Tai, esą, knyga pilna cinizmo, nedorovinga, nukreipta prieš religiją. Už ją Prancūzijos administracinis teismas priteisė poetui 300 frankų baudą.
Bodleras savo eiles griežtai numeravo, visas rinkinys buvo vadinamas romanu. Tai, kas žmoguje “pikta”, Bodleras siejo su amžina (jo manymu) šėtono sėkla, patį šėtoną jis laikė nenugalimu ligi pasaulio pabaigos. Tasai satanizmo šešėlis teikia jo eilėms neįprastos įtampos. Pasaulis, kaip ir žmogaus siela kupina bjaurasties. Toks jo daugelio nuotaikų, minčių alegorijų pretekstas. Dvėseliena, puvėsiai, mirties dvokas, pragaro šmėklos didmiesčio kloakų purve, - visa tai pramaišiui su kraujo bei skerdienos atliekomis... Groteskiški seniai ir senės, nakvynės namai, užeigos bei kareivinės, pradvisę prakaitu ir gašlybe, - štai tokiais įvaizdžiais Bodleras išplovė iš anuometinės dominuojančios poezijos klišes ir štampus. Polinkis į prozą buvo bendroji laiko kryptis (romano suklestėjimas į XIX amžiaus pabaigą Prancūzijoje ir ne tik joje). Vėliau P.Verleno įvestas “prakeiktųjų poetų” terminas tinka ir Bodlerui.
Ilgainiui imta vertinti Šarlio Bodlero kūrybą. Š. Bodleras sukūrė visiškai naują lyrikos stilių, jungiantį konkretumą ir simboliką, intymią šilumą ir kontempliaciją, rimtumą ir skeptišką kartėlį, gilią mintį ir nepaprastai intensyvų vidinį judesį, formos discipliną ir spontanišką vaizdo netikėtumą (menas, anot poeto, turi nustebinti).
Tai pirmas Šarlio Bodlero „Piktybės gėlių“ visumos poetinis vertimas iš prancūzų kalbos į lietuvių kalbą. (Vertė Sigitas Geda). Kritika, vertimai, poezija prozoj ir pagaliau „Piktybės gėlės“ - tai visas, nedidelis jo kūrybos lobis. Jis paliko nedaug veikalų dėl to, kad kūrė neskubėdamas, be galo dailindamas, į kiekvieną smulkmeną nepaprastai rūpestingai žiūrėdamas. Jis ieškodavo kuo tiksliausio išsireiškimo. Dėl vieno žodžio jis galėdavo prasėdėti visą dieną, išvartyti visus žodynus, kad tik susirastų tikslesnę reikšmę.
Š. Bodlero poezijos rinkinys „Piktybės gėlės“ buvo vadinamas romanu, nes visi...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1165 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Įvadas3
 • Eilėraščio „Nepataisoma“ interpretacija..4
 • Išvados..6
 • Literatūros sąrašas..7

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1165 ž.)
Darbo duomenys
 • Lietuvių kalbos interpretacija
 • 6 psl., (1165 ž.)
 • Word failas 53 KB
 • Lygis: Universitetinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią interpretaciją
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt