Konspektai

Rusija pirmojo pasaulinio karo metais

10   (1 atsiliepimai)
Rusija pirmojo pasaulinio karo metais 1 puslapis
Rusija pirmojo pasaulinio karo metais 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

• Bandymai pertvarkyti Rusiją iš patvaldinės į konstitucinę valstybę nepasiteisino – caro rūmuose ir vyriausybėje didėjo įvairių avantiūristų (ypač G.Rasputino įtaka.
• Nesėkmės kare ( kareiviams trūko ginklų, armijoms vadovavo negabūs generolai) didino įvairių gyventojų sluoksnių nepasitenkinimą: streikavo darbininkai, bruzdėjo valstiečiai.
• Pagilėjo vyriausybės krizė: nuolat keitėsi ministrai ir vyriausybės nariai, vyko kova tarp caro ir Dūmos, liberalieji Rusijos sluoksniai mėgino įvykdyti rūmų perversmą.
• Stambieji pramonininkai buvo nepatenkinti caro ekonomine politika, neveiklumu, delsimu spręsti svarbias ūkio problemas.
• Rusijos miestuose kilo badas (1917 m. žiemą).
• Caras Nikolajus buvo priverstas atsisakyti sosto. Rusija tapo demokratine respublika.
• Dūma sudarė Laikinąją vyriausybę, kuri žadėjo vykdyti reformas.
• Laimėjus revoliucijai, Rusijoje susidarė dvivaldystė: valdžią turėjo Laikinoji vyriausybė, bet reali jėga buvo tarybų rankose. Vl.Lenino ir bolševikų pastangos taikiai įsigalėti tarybose nepasiteisino, valdžią perėmė Vyriausybė.
Spalio perversmas (1917 m. lapkričio 7 d. (spalio 25 d.): Smuko Laikinosios vyriausybės autoritetas. Tęsėsi karas ir ekonominė suirutė, o bolševikai stiprino savo įtaką tarybose ir gana lengvai paėmė valdžią. Įvyko II Tarybų suvažiavimas, kuriame paskelbta, kad Laikinoji vyriausybė netenka savo galios, ir priimti dekretai dėl taikos (kariaujančios valstybės raginamos pradėti taikos derybas) ir dėl žemės (numatyta panaikinti dvarininkų žemėtvarką, žemę perduoti tiems, kurie ją dirba. Buvo patvirtintas naujas valdžios organas Liaudies komisarų taryba, kuriai vadovavo Leninas ir kurią sudarė vien bolševikai.
Komunistinė diktatūra – po 1917 m. Spalio perversmo Rusijoje įsigalėjęs antidemokratiškas bolševikų valdymas:
• Buvo surengti rinkimai į Steigiamąjį susirinkimą (1918 m. pr.). rezultatai susiklostė bolševikų nenaudai, todėl jo veikla buvo uždrausta.
• Paskelbti dekretai , varžantys asmens teises ir laisves (įvesta spaudos cenzūra, pripažįstama tik civilinė santuoka, bažnyčia atskirta nuo valstybės).
• Valstiečiai verčiami jungtis į komunas, sukurta jiems nepalanki rinkimų sistema;
• Vykdoma “karinio komunizmo” politika – šalies valdyme naudojamos karinės prievartos priemonės, ekonomika pajungta kariniams tikslams;
• Įkurta politinė policija (ČK), vykdžiusi terorą, pradėtos steigti koncentracijos stovyklos, nužudytas caras Nikolajus II su šeima.
Nepasitenkinimas bolševikų valdymo metodais...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 783 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (783 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos konspektas
  • 2 psl., (783 ž.)
  • Word failas 19 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt