IVADAS
Šiandieninis pasaulis yra toli pažengęs nuo mūsų protėvių ir senelių atėjimo į šį pasaulį. Tobulėja ne tik technologijos, bet kartu auga ir pats žmogus, jo gebėjimai ir poreikiai. Tad nepaisant pozityvių reiškinių, į aplinką nuolat veržiasi ir negatyvūs, tinkamai žmogaus socializacijai kenkiantys reiškiniai ir pavojai. Nuolat auga ir žmogų naikina destruktyvus elgesys, žalingi įpročiai, kurie sukelia ne tik žmogaus degradaciją, antisocializaciją, bet ir įvairius sveikatos sutrikimus. Tad norint užkirsti kelią negatyvumui, lengviau eliminuoti jau esamas pasekmes, reikalinga nuolatinė profilaktika ir prevencija. Prevencija – tai išankstinis kelio užkirtimas, užbėgimas už akių.
Vienas iš opiausių ir labiausiai paplitusių žalingų įpročių yra rūkymas. Rūkymo prevencija mokykloje – tai moksleivių psichologinis - socialinis kompetencijos formavimas, gyvenimo įgūdžių, kurie padėtų sveikai gyventi, kurti, sąmoningai elgtis, atsakyti už savo veiksmus ir suprasti savo poelgių padarinius, ugdymas. Labai svarbu jau nuo pat mažų dienų ugdyti gebėjimą atsispirti bendraamžių (socialiniam) spaudimui, tinkamai vertinti reklamą, suaugusiųjų veiksmus, supratimą kas yra pozityvu ir negatyvu.
M. Černiauskienė teigia, jog vienintelis efektyvus pirminės prevencijos būdas – suformuoti reikiamas nuostatas ir išugdyti sveiko gyvenimo įgūdžius, kurie padėtų paaugliui teisingai apsispręsti ir suvokti, kad geriau nepradėti. Pirminė prevencija - tai kelio užkirtimas žalingų įpročių vartojimui ir piktnaudžiavimui bei ankstyvas tinkamo elgesio formavimas.
Mokykloje vykdant rūkymo prevenciją, nepakanka kalbėti moksleiviams vien tik apie psichiką veikiančių medžiagų žalą sveikatai. Reikia ugdyti tinkamą elgesį, neigiamą požiūrį į rūkymą, atskleisti žalą dorovei, kultūrai, ekonomikai, pilietiniam prestižui.
L. Bulotaitė mano, kad prieš pradedant planuoti bei organizuoti prevencinį darbą mokykloje, reikia žinoti visus asmenybės psichologinius, kultūrinius, socialinius, šeimos ir kitus veiksnius, kurie turi įtakos jaunimo nuostatoms bei elgesiui.
Jaunimas nuolat keičiasi ir skiriasi tiek poreikiais, tiek mąstymu ir gebėjimais. Todėl reikia vengti tradicinių, senų ir jau atsibodusių darbo formų, kurios nebeduoda efektyvių rezultatų. Laikymasis senų principų trukdo naudoti naujus, labiau efektyvesnius metodus. Gerų rezultatų nepasieksime prievarta ir gąsdinimais, tik humanistišku elgesiu ir metodais, gausios informacijos...
Šį darbą sudaro 4243 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!