Liudo Vasario vidinio konflikto raida. Kūrinio pavadinimas nurodo pagrindinę siužeto kryptį: visose trijose dalyse LV gyvenimas rutuliojasi „Altorių šešėly“. Romano laikas trunka aštuoniolika metų – nuo LV įstojimo į seminariją iki prašymo leisti palikti kunigų luomą. Visus tuos metus LV sprendžia pagrindinį sielos konfliktą: kaip suderinti kunigo ir poeto kelią. Kunigo gyvenimo būdas, mąstysena, įpročiai jam, poetinės prigimties žmogui, yra svetimi. Prisitaikyti – vadinasi, išsižadėti savęs. Tačiau LV ne romantizmo laikų maištininkas, kuris stoja prieš visus, kad galėtų eiti pasirinktu keliu. Savo svyravimais, poelgių analize, nuolatinėmis abejonėmis jis labiau primena neryžtingąjį V. Šekspyro dramos „Hamletas“ princą, pasirinkusį vienatvės ir individualaus protesto kelią. LV negali prisitaikyti prie luomo, bet negali ir aktyviai priešintis, nes pats nėra tikras dėl savo pašaukimo, jį stipriai veikia socialinė aplinka. Todėl jam lieka vienas kelias – grimzti į save, tyliai maištauti ir kentėti. V.M.-P. pirmasis lietuvių literatūroje pavaizdavo tokią dramatišką asmenybę.
Į seminariją V. įstojo skatinamas pamaldžių tėvų, Maironio idealų dirbti Lietuvai, turėdamas viltį sustiprinti savo tikėjimą. Skaudų nerimą LV kelia jo dvasios šaltumas tikėjimui, jis stengiasi tą šaltumą įveikti prisimindamas savo motinos nuoširdžią religinę ekstazę. Seminarijos buitis ir kasdienybė pakerta LV iliuzijas, sukelia ne vieną vidinį konfliktą. Gana greit žlunga ir iliuzija sustiprinti savo religinį jausmą. LV pradeda suprasti, kad dvasininko gyvenimas „niekad nesutaps su intymiu jo širdies ir proto gyvenimu“. LV prigimtis priešinasi slogiai seminarijos kasdienybei, bet tas priešinimasis neprasiveržia į viešumą. Jo būdas drovus, uždaras. Bet uždarumą jis brangina,qa cc lyg saugotų savy kažką vertinga, kitiems nesuvokiama. Uždarumas auga jame į nuo išorės nepriklausomą vidinį dvasios gyvenimą. Pirmosios LV kelionės iš seminarijos namo, atostogų, aprašymas priklauso prie pačių gražiausių romano vietų. Vasaris jaučiasi, tarsi iš tamsos eitų į šviesą. Jis nepastebi atskirų detalių, o jaučia „pačią Gamtą, pačią jos visumą, besireiškiančią ir miškais, ir ežerais, ir kalvomis, ir saulės spinduliais, ir žiogelių čirškėjimus, ir...
Šį darbą sudaro 794 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!