vardo pirma raidė, pavardė)
… … … … … … … … … …
VERTINIMAS: … … … … … …
Vilnius
2011
ĮVADAS
Laisvi ir tiesioginiai piliečių atstovų rinkimai šalies valdymui yra svarbiausias šalies demokratiškumo požymis. Tačiau tokių rinkimų organizavimas, vykdymas ir priežiūra sunkus ir daug kainuojantis darbas. Todėl jau daugiau nei 10 metų Lietuvoje rinkimai organizuojami į pagalbą pasitelkiant informacinių technologijų sistemas. Šios sitemos padeda išvengti didelių kaštų ir laiko sąnaudų rinkimų organizavimo, balsų skaičiavimo, rinkėjų sąrašų tvarkymo ir panašiose srityse. Sistemos nuolat tobulinamos, todėl didėjant funkcijų, kurias galima atlikti pasitelkus informacines technologijas, ratui, didėja ir jų poreikis . Pastaruosius keletą metų aktualiausia su balsavimu susijusių sistemų tobulinimo problema - elektroninis balsavimas. Šios problemos aktualumas padidėja su kiekvienais rinkimais ir ji plačiai nagrinėjama spaudoje, visuomenėje, politikoje ir mokslinėje literatūroje. Viena aktualiausių mums turėtų būti Mykolo Romerio universiteto doc.dr. Mindaugo Kiškio ir Austės Kraujelytės publikacija „Informacinių technologijų įtaka teisiniams-politiniams procesams e-valdžios kontekste“, kurioje aptariamas rinkimų ir informacinių technologijų santykis, taip pat atsakoma į dažniausiai literatūroje keliamus klausimus: Ar reikalinga elektroninio balsavimo sistema Lietuvai? Ar ji pasiteisintų? Ko atneštų daugiau – pliusų ar minusų, šios sistemos įdiegimas? Todėl šio rašto darbo tikslas būtų:
Remiantis literatūra bei kitų šalių pavyzdžiais išsiaiškinti elektroninio balsavimo privalumus ir trūkumus ir kaip šių trukumų bandys išvengti Lietuva.
UŽDAVINIAI:
1. Rasti elektroninio balsavimo sistemos teorinius bei praktinio panaudojimo privalumus ir trūkumus.
2. Išsiaiškinti su elektroninio balsavimo sistemos diegimu susijusią situaciją Lietuvoje.
Pirmojoje šio darbo dalyje bandysiu teorijoje minimus elektroninio balsavimo privalumus ir trūkumus palyginti su praktiniais pavyzdžiais ir pabandyti nuspėti ar ši sistema galėtų pasiteisinti Lietuvoje.
Antrojoje rašto darbo dalyje aptarsiu sistemos diegimo situaciją Lietuvoje, pateiksiu statistinius duomenis ir juos lyginsiu su Estijos situacija.
1. Elektroninis balsavimas- privalumai ir trūkumai
Elektroniniai rinkimai plačiąja prasme yra apibrėžiami kaip bet kokio tipo balsavimas, į kurio procesą yra įtraukiamos elektroninės priemonės.1 Tačiau dažniau elektroniniais rinkimais vadinamos dviejų tipų sistemos naudojamos rinkimuose pasitelkiant informacines...
Šį darbą sudaro 2580 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!