Referatai

Retieji augalai

10   (3 atsiliepimai)
Retieji augalai 1 puslapis
Retieji augalai 2 puslapis
Retieji augalai 3 puslapis
Retieji augalai 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Referatas apie Lietuvos retuosiuos augalus, kurie įrašyti i Lietuvos raudonąją knygą.

Ištrauka

Į naujausią Lietuvos raudonosios knygos augalų rūšių sąrašą, patvirtintą 2003, įrašyti 358 rūšių augalai (iš jų 238 rūšių induočiai, 100 rūšių samanos, 20 rūšių dumbliai). Be to, 14 rūšių šalyje aptinkami augalai (12 rūšių induočiai ir 2 rūšių samanos) įrašyti į Europos Sąjungos buveinių direktyvos antrąjį priedą. Retųjų ir nykstančiųjų augalų apsauga yra neatsiejama visos aplinkos apsaugos dalis.
XX a. antrojoje pusėje praūžęs šlapių ir pelkėtų plotų sausinimo vajus gamtai padarė labai daug nepataisomos žalos. Sausinamoji melioracija labiausiai pakenkė žemapelkėms ir tarpinėms pelkėms. Itin mažai liko šarmingųjų žemapelkių, kurioms būdinga didelė rūšių įvairovė. Sunaikinus daugumą šio tipo buveinių, nemažai populiacijos smarkiai sumažėjo. Bene labiausiai nukentėjo aplinkos sąlygų pokyčiams jautrūs gegužraibinių šeimos augalai. Trys Lietuvos pelkėse aptinkamų augalų rūšys – dvilapis purvuolis (Liparis loeselii), pelkinė uolaskėlė (Saxifraga hirculus) ir pelkinė riestūnė (Hamatocaulis vernicosus) – įtrauktos į Europos Sąjungos buveinių direktyvos antrąjį priedą. Šiems augalams išsaugoti kuriamos specialiosios saugomos teritorijos.
Nedaug žemapelkėms ir tarpinėms pelkėms būdingų, ekologiškai plastiškų rūšių prisitaiko prie pokyčių ir kartais įsikuria antrinėse – labai pakeistose arba žmonių sukurtose – buveinėse. Pastebėta, kad tokiose vietose įsikuria ir netgi klesti baltijinės gegūnės (Dactylorhiza longifolia), raudonosios gegūnės (Dactylorhiza incarnata), tačiau tokios populiacijos dažnai būna neilgaamžės.
Lietuvoje labai mažai belikę natūralių pievų, todėl kai kurie retieji pievų augalai dabar nyksta itin sparčiai. Prieš kelis dešimtmečius jie glaudėsi nedidelėse, paprastai nuolat šienaujamose šlaitų ir pamiškių pievelėse. Dabar, smarkiai pasikeitus ūkininkavimo tradicijoms, baigia nykti ir šios jų buveinės: vienos apauga krūmais, kitos – aukštomis žolėmis, dar kitas žmonės apsodina medžiais. Didžiausia ir daugiausia žalos pievų augalams padariusia gamtotvarkos klaida laikytinas upių, ežerų ir kalvų šlaitų apželdinimas mišku. Jeigu ir toliau taip sparčiai mažės pievų plotai, galima manyti, kad be nuolatinės žmogaus pagalbos nemažai pievų retųjų augalų gali išnykti, o buvę gana dažni – tapti retais.
Itin sparčiai nyksta natūralioms pievoms būdingi gegužraibinių šeimos augalai. Prieš kelis dešimtmečius Lietuvoje...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1177 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1177 ž.)
Darbo duomenys
  • Biologijos referatas
  • 4 psl., (1177 ž.)
  • Word failas 339 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt