TURINYS
ĮŽANGA………………………………………………………3
1. Socialiniai institutai……………………………………….4
1.1 Socialinio instituto samprata………………………….4
1.2 Socialinių institutų skirstymas………………………..4
2. Religija – socialinis institutas…………………………….6
2.1 Pagrindiniai religijos elementai……………………….7
2.2 Religijos paskirtis…………………………………..…8
2.3 Religinės organizacijos………………………………..8
IŠVADOS ………………………………………………………10
LITERATŪRA………………………………………………….11
ĮŽANGA
Sociologija – mokslas apie žmogaus, žmonių grupių, visuomenės socialinį gyvenimą. Kaip savarankiškas mokslas sociologija atsirado XIX amžiuje, tačiau jos ištakos siekia tolimą praeitį. Terminą pradėjo vartoti O. Kontas (1798 – 1857). Nuo XX a. trečiojo dešimtmečio sociologijoje vis didesnį vaidmenį vaidina empiriniai tyrinėjimai, išsiplėtė jos praktinio taikymo galimybės.
Sociologijos mokslas gilinasi į vykstančius procesus bei reiškinius, bando atskleisti jų priežastis, kitaip tariant, tarsi iš vidaus nagrinėja socialinę realybę ir prognozuoja jos kaitos tendencijas [8].
Sociologijos, kaip bet kurio pozityvaus mokslo, tikslas – tirti nūdienos realybę, kuri mums artima ir todėl gali veikti mūsų mintis ir veiksmus: ši realybė – žmogus, konkrečiai – nūdienos žmogus, nes nėra nieko, ką būtume suinteresuoti geriau pažinti [4].
1. Socialiniai institutai
1.1 Socialinio instituto samprata
Socialiniai institutai/institucijos – tai istoriškai susiklosčiusios bendros žmonių veiklos organizavimo formos. Lotyniškai – institutum – įstaiga.Terminas "socialinis institutas" gali turėti įvairias reikšmes. Plačiausiai vartojama "socialinio" instituto reikšmė susieta su įvairaus lygio visuomeninių ryšių ir santykių sutvarkymo, formalizavimo ir standartizacijos pastangomis [8].
Institucijos kūrimo, vertės įgijimo ir įsigalėjimo procesas yra vadinamas institucionalizacija. Jis vyksta visuose socialinio gyvenimo lygiuose, mažose grupėse ir didelėse organizacijose. Visa visuomenė skiria daug pastangų institucijų kūrimui ir stiprinimui. Institucijos yra susiformavę socialinio gyvenimo organizavimo būdai, bet jie nevisada yra stabilūs ar saugūs. Institucijos gali būti stiprios ar silpnos, iš dalies priklausomos nuo žmonių pasitikėjimo jomis ir nuo to, kaip padeda jiems prisitaikyti prie socialinių permainų [2].
Taigi, socialiniai institutai - tai:
• organizuotos žmonių bendrijos,
• atliekančios tam tikras socialiai reikšmingas funkcijas,
• užtikrinančios bendrų tikslų siekimą
• ir žmonių socialinių vaidmenų atlikimą remdamosios egzistuojančiomis socialinėmis vertybėmis, normomis ir elgesio standartais [8].
Socialiniai institutai vykdo įvairias funkcijas. Socialinio instituto funkcija – tai ta nauda, kurią jis atneša visuomenei, kitaip tariant, visuma sprendžiamų uždavinių, siekiamų tikslų, teikiamų paslaugų. Socialinio instituto...
Šį darbą sudaro 1914 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!