Reliatyvumo teorija:
ALBERTAS EINŠTEINAS(1879 - 1955);
Reliatyvumo teorija;
Specialioji reliatyvumo teorija;
Bendroji reliatyvumo teorija;
Gravitacinės bangos;
A.EINŠTEINAS - GARSIAUSIAS XX AMŽIAUS FIZIKAS, RELIATYVUMO TEORIJOS KŪRĖJAS, ATSKLEIDĘS NAUJAS LAIKO, ERDVĖS, MASĖS, ENERGIJOS IR KITŲ PAGRINDINIŲ FIZIKOS SĄVOKŲ SAVYBES.
Specialiąją reliatyvumo teoriją Albertas Einšteinas aprašė 1905 metais straipsnyje „Apie judančių kūnų Elektrodinamiką“, dirbdamas Šveicarijos patentų biure.
Šios teorijos pagrindinis teiginys – kad kiekvienam stebėtojui šviesos greitis vakuume yra vienodas visomis kryptimis ir nepriklauso nei nuo šaltinio, nei nuo stebėtojo judėjimo greičio. Iš to daroma išvada, kad kuo greičiau objektas juda, tuo lėčiau jam eina laikas, tuo objektas darosi sunkesnis ir jo tiesiniai matmenys, nejudančio stebėtojo atžvilgiu, darosi mažesni. Taip pat Albertas Einšteinas teigė, kad jokiais bandymais sistemos viduje negalima nustatyti skirtumo tarp rimties ir judėjimo iš inercijos būsenų.
Teorijai įrodyti užtenka dviejų sąlygų:
• Šviesos greitis vakuume yra pastovus
• Visiems stebėtojams galioja vienodi fizikos dėsniai
Ši teorija teigia, kad nuo judėjimo priklauso ilgis, masė ir laikas:
• Ilgis gali būti nustatomas matuojant trukmę, per kurią žinomu greičiu judantis kūnas įveikia visą matuojamą atkarpą. Jei laikas stebėtojams teka nevienodai, nevienodas bus ir jų išmatuotas šios atkarpos ilgis. Nejudančiam stebėtojui judančio stebėtojo ilgis atrodo mažesnis.
Tuo pagrįstas Kopėčių paradoksas: tai Wolfgang Rindler pasiūlytas įsivaizduojamas specialiosios reliatyvumo teorijos eksperimentas kurio metu vienam stebėtojui atrodo, jog kopėčios telpa į garažą, o kitam stebėtojui atrodo, jog netelpa. Kadangi kopėčios juda garaže esančio stebėtojo atžvilgiu, jam atrodo, jog jos sutrumpėja ir yra trumpesnės nei garažas, todėl tam tikru momentu įmanoma uždaryti abejas garažo duris iš karto ir vėl jas atidaryti nepalietus kopėčių. Tačiau pirmajam stebėtojui atrodo, jog garažas sutrumpėja, nes jis juda kopėčių ir jas nešančio stebėtojo atžvilgiu, ir todėl niekaip neįmanoma vienu metu trumpam uždaryti abejų durų nepalietus kopėčių.
• Jei stebėtojo "laiko etalonas" yra trukmė, per kurią jo požiūriu šviesa įveikia žinomą atstumą, iš šios teorijos išplaukia jog laikas nėra vienas ir tas pats visiems stebėtojams. Taigi nėra absoliutaus laiko. Du įvykiai vienam stebėtojui atrodo vykstantys vienu metu, kitam gali...
Šį darbą sudaro 930 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!