Turizmas suprantamas kaip santykių, ryšių ir įvykių visuma, lydinti žmones, keliaujančius ir būnančius ne savo gyvenamosiose vietose, taip pat - tai ekonomikos šaka.
Turizmo svarbą parodo jo dalis ekonomikoje - kai kurių šalių tai net gyvavimo pagrindas. Šiuo metu kas 15-tas darbuotojas dirba viešbučių ir turistinio biznio sferoje, turizmui tenka 6proc. pasaulinio bendro nacionalinio produkto, 11 proc. vartojimo išlaidų, turistinių kelionių skaičius artėja prie 600 mln. (autorių asociacija „Tandem“, Turizm i gostiničnoje choziaistvo,Maskva, Ekmos, 2000, p.3). Dalyvaujant turizmo industrijoje, svarbu žinoti šio proceso vystymosi raidą, matyti vystymosi tendencijas. Dar tarp pirmykščių genčių buvo paplitęs paprotys lankytis vieniems pas kitus, tačiau toks koks suprantamas šiandien, turizmas atsirado XIX a. pabaigoje, tiesa, analizuojamu periodu nebuvo toks intensyvus. Prieš tapdamas pakankamai sudėtinga sistema turizmas praėjo ilgą plėtojimosi laikotarpį, tačiau didžiausią įtaką, kaip ir daugeliui kitų žmogaus gyvenimo sferų, turėjo taip vadinama pramonės revoliucija, prasidėjusi Anglijoje XVIII a. pabaigoje.
Keliavimo ir turizmo istorija yra tiesiogiai susijusi ne tik su socialiniais pokyčiais, bet ir su ekonomikos ir technologijų vystymusi. Įvairūs autoriai turizmo plėtros istoriją skirsto į skirtingus periodus, atsižvelgiant į pasirinktą pagrindinį periodizacijos kriterijų: keliavimo paplitimą pasaulyje, transporto priemonių evoliuciją, politinės situacijos raidos įtaką keliavimui, ekonominių rodiklių pokyčius, turizmo organizacijų valdymo sistemos pokyčius ir daugelį kitų. Taip pat turizmo raidos periodizacija turi savų ypatumų skirtingose šalyse (Autorių kolektyvas, Turizmas – Kaunas, Kauno kolegijos leidybos centras, 2002, p.36).
XIXa. pabaiga – XXa. pirma pusė - keliavimo ir turizmo istorijoje V. Saprunovos apibūdinamas kaip socialinio turizmo periodas, pasižymėjęs įspūdingais technikos laimėjimais ir kelionių masiškumu. Turizmas, kelionės, rekreacija – tai tampriai tarpusavyje susiję reiškiniai, todėl šiame referate jie aptariami kartu, išskiriant ir giliau panagrinėjant tik viešojo maitinimo ir apgyvendinimo paslaugas.
Vykstant ekonomikos industrializacijai, smarkiai pradėjo augti žmonių skaičius. Žmonės palikę gimtas vietas, patraukė į naujus industrinius miestus dėl paprastos priežasties: ten buvo kuriamos naujos darbo vietos. Prasidėjusioms masinėms statyboms ir kitoms naujoms...
Šį darbą sudaro 3755 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!