Rekreacija (lot. rekreatio – atstatymas) – žmogaus dvasinių ir fizinių jėgų atgavimo procesas. Rekreacijos ir turizmo aplinka yra žmogiškosios veiklos sritis, susijusi su poilsio, turizmo organizavimu bei naudojimusi šiomis paslaugomis [3, p.16].
Aplinka yra tiesiogiai ir netiesiogiai veikiantys veiksniai, lemiantys rekreaciją ir turizmas yra viena svarbiausių žmogaus rekreacinės veiklos sudedamųjų dalių. Savo prigimtimi ir esme turizmas pirmiausia yra keliavimas, kurio metu gaunami nauji potyriai, informacija. Tačiau keliaujant atgaunamos fizinės ir dvasinės jėgos, patiriame nuotykių, kuriame, bendraujame, sportuojame. Todėl kartais sunku identifikuoti, kur baigiasi rekreacijos procesas ir prasideda turizmas, ir atvirkščiai.
Gamtinė aplinka – tai aplinka, kurioje vyrauja natūralios gamtos elementų visuma: klimatas, atmosfera, vandenys, reljefas, augalija, gyvūnija, t.y. ją sudaro žemės evoliucijos eigoje susiformavęs paviršius su visais ją sudarančius ypatumais.
Gamtinė aplinka paprastai įvardijama gamtinių rekreacinių išteklių sąvoka. Rekreaciniai ištekliai – gamtinės ar kultūrinės aplinkos savybės, tinkamos žmonių visaverčiam fiziniam bei dvasiniam poilsiui organizuoti. Svarbiausius gamtinius išteklius sudaro: klimatas ir mikroklimatas, žemutinis atmosferos sluoksnis, rekreaciniai vandenys, rekreacinė augalija, atraktyvi gyvūnija, reljefas. Rekreacinė teritorija – vietovė, turinti gamtines ar kultūrines aplinkos savybes ir sąlygas žmonių visaverčiam fiziniam bei dvasiniam poilsiui organizuoti [3, p.60].
2. Technogeninė rekreacinė aplinka.
Technogeninę aplinką sudaro žmogaus ranka sukurti įrenginiai, jų visuma, kurie dalyvauja žmogiškosios rekreacijos ir kelionių procese.
3. Socialinė rekreacinė aplinka
Socialinę aplinką sudaro visuma socialinių santykių, atsirandančių tarp žmonių ar jų grupių. Socialinė rekreacijos ir turizmo aplinka yra suvokiama kaip tam tikra aplinka, kurioje organizuojama ir atliekama rekreacinė bei turistinė veikla.
Socialinę rekreacijos ir turizmo aplinką sudaro visuomeniniai santykiai, atsirandantys žmogui vykdant ir organizuojant rekreacinę bei turistinę veiklą.
Socialinę aplinką sudaro: sociodemografiniai veiksniai (žmonių amžius, nusikalstamumas, tauta); sveikatos saugumas (ligų paplitimas); aplinkos saugumas (ekologija); subkultūriniai dariniai (tam tikras gyvenimo stilius, kuriam formuojamos skirtingos paslaugos: paaugliai, gyvūnų teisių gynėjai ir t.t.); teisiniai veiksniai ir turo saugumas; svetingumas [3, p.70].
Pačią socialinę aplinką sudaro Teisinių santykių visuma ir kitų socialinių santykių visuma ( darbo, šeimos, visuomeniniai...
Šį darbą sudaro 3068 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!