• Rezistorius arba varžas- tam tikros varžos prietaisas, naudojamas reikiamai įtampai sudaryti. Jis priešinasi per jį tekančiai elektros srovei, sukurdamas įtampos kritimą tarp kontaktų.
Pastovios reikšmės rezistorius
Kadagi rezistorius leidžia srovę tikslai proporcingą įtampai per rezistorių visais laiko intervalais , tai srovės banga yra suderinta su įtamos banga.
Kadagi rezistorius leidžia srovę tikslai proporcingą įtampai per rezistorių visais laiko intervalais , tai srovės banga yra suderinta su įtamos banga.
1.2 pav. Įtampa ir srovė vienoje fazėje
Kai momentinė įtampos reikšmė per rezistorių 0, tai momentinė srovė taip pat bus 0. Analogiškai bus ir laikui bėgant jei srove bus teigiamas dydis tai teigiamą reikšmę turės ir įtampa per rezistorių ir atvirkščiai, jei laikui bėgant srovė įgys neigiamą dydį tai ir įtampos reikšmė bus neigiama.
• Kai momentinė įtampos reikšmė per rezistorių 0, tai momentinė srovė taip pat bus 0. Analogiškai bus ir laikui bėgant jei srove bus teigiamas dydis tai teigiamą reikšmę turės ir įtampa per rezistorių ir atvirkščiai, jei laikui bėgant srovė įgys neigiamą dydį tai ir įtampos reikšmė bus neigiama.
1.3 pav. Srovės ir įtampos palyginimas
-srovė
-įtampa
1.2 Rezistoriaus eikvojama energija
Momentinė kintamos srovės (AC) energija rezistoriaus grandinėje visada turės teigiamą reikšmę.
Energiją apskaičiuojame pagal
formulę:
(p=ie)
Šis nuoseklus energijos poliškumas pasako, kad rezistorius visada eikvoja energiją,paimdamas ją iš šaltinio ir išskirdamas ją šilumos energijos forma.
1.4. Kintančios srovės (AC) energija rezistoriaus grandinėje.
2.1 Kintamos srovės (AC) kondensatoriaus grandinė
• Kondensatorius – dviejų laidininkų, vadinamu elektrodais, sistema, kuri turi savybę kaupti energiją tarp tų elektrodų sukurtame elektriniame lauke. Prijungus įtampą ant elektrodų (arba „plokštelių“) kaupiasi krūviai, kurių absoliutinės vertės lygios, tik priešingi ženklai.
• Tekantys elektronai per kondensatorių yra tiesiogiai proporcingi įtampos greičio kitimui per kondensatorių. Šis priešinimasis įtampos kitimui yra viena iš formų reaktyviosios varžos.
-
nekintamos talpos kondesatorius
kintamos talpos kondesatorius
-
2.1 pav. Papraščiausia kintamos srovės kondensatoriau grandinė.
Matematiškai išreiškime santykį tarp srovės per kondensatorių ir įtampos greičio kitimą per kondensatorių.
• Matematiškai išreiškime santykį tarp srovės per kondensatorių ir įtampos...
Šį darbą sudaro 1163 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!