Tyrinėti ir pagrįsti puslaidininkių diodų,diodinio optrono veikimo principus bei savybes, VACh ir parametrus, diodų teorinių modelių ir realių diodų atitikimo laipsnį, darbą paprasčiausiuose elektroninėse grandinėse. Išmokti praktiškai apriboti diodų darbą leistinųjų režimų ribose.
Puslaidininkiai – tai kristalinės medžiagos, pagal elektrinį laidumą užimančios tarpinę padėtį tarp metalų ir dielektrikų. Laisvųjų krūvininkų juose atsiranda tik veikiant šilumai, šviesai ar kitokiai energijai. Puslaidininkių savybės labai priklauso nuo priemaišų ir temperatūros. Tarp aukščiausio ir žemiausio valentinės juostos lygmenų yra tarpas– draustinė juosta.Laisvieji krūvininkai– laidumo elektronai bei skylės, judėdami kristale perneša krūvį ir tuo suteikia puslaidininkiui elektrinį laidumą. Krūvininkų atsiradimas, elektronus atplėšiant nuo atomo – generacija. Puslaidininkiai – medžiagos, kurių savitasis laidis, lemiamas abiejų ženklų laisvųjų krūvininkų, paprastai tai yra tarp laidininkų ir izoliatorių. Laisvųjų krūvininkų tankis gali būti pakeistas sužadinant iš išorės arba įterpiant priemaišų ar sudarant kitokių kristalinės sandaros defektų. Draudžiamosios juostos plotis lemia grynojo puslaidininkio laisvųjų krūvininkų tankius ir priemaišinio puslaidininkio šalutinių krūvnešių tankius.
PN sandūros pagal priemaišų koncentracijų p ir n sričių riboje kitimo pobūdį skirstomos į laiptines ir tolydines. Tolydinė – kai sričių ribos zonoje vieno tipo priemaišų koncentracija palaipsniui mažėja, kito – didėja. PN sandūros pramušimas gali būti elektrinis ir šiluminis. Elektrinis būna lavininis arba tunelinis. Šiluminis pramušimas sugadina diodą.
Puslaidininkiniai diodai yra dviišvadžiai elementai, turintys dažniausiai vieną PN sandūrą arba lyginančiąją metalo ir puslaidininkio sandūrą. Turi du elektrodus. Elektrodas, kuriam tiekiant teigiamą įtampą, diodo varža būna maža, vadinamas anodu, o elektrodas, kuriam tada tiekiama neigiama įtampa – katodas. Diodams būdinga nesimetriška voltamperinė charakteristika.
Puslaidininkinių diodų tipai. Lygintuviniai diodai – kintamąją srovę keičia nuolatine. Aukštojo dažnio diodai – aukšto dažnio srovėms lyginti, moduliuoti bei maišyti mažos galios grandinėse. Impulsiniai diodai – dirba perjungimo režimu. Jiems būdingos dvi būsenos: diodas visiškai atviras ir visiškai uždarytas. Stabilitronai – naudojami įtampai stabilizuoti bei riboti.Tuneliniai diodai – diodai, kuriuose elektrinis tunelinis pramušimas vyksta atgalinių ir nedidelių tiesioginių...
Šį darbą sudaro 1256 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!