Psich. Išsiskyrė 19 a. pab., t.y. dar jaunas mokslas (pirmiausia buvo filosofija. filos. tik samprotavo, analizavo, bet neatlikinėjo jokių tyrimų. Demokritas, Platonas, Aristotelis. )Šiuo laik. psich. Atstovas vok. V.Vuntas 1879metais įkūrė pirmąją laboratoriją. Ir su tuo siejamas psich., kaip mokslo atsiradimas.
Psichologija yra mokslas apie psichikos faktus, dėsnius ir mechanizmus.
Psichologijos objektas, jis keitėsi kartu su psichinių reiškinių prigimties aiškinimu. Psichologijos istorijoje psichikos samprata kito nuo mistiško bekūnės sielos pripažinimo iki materialistinio psichikos, kaip specifinės nervų sistemos funkcijos, supratimo. Kalbant ir rašant apie psicho. Tyrimų objektą, vartojamas tarptautinis žodis „psichika“. Tai – sudėtingiausia tikrovės sritis. Jausdamas, suvokdamas, mąstydamas žmogus tiria ir pažįsta visus tikrovės reiškinius, kuria įvairias mokslines teorijas, konstruoja sudėtingiausias šiuolaikines mašinas ir kt.
Šiuolaik. Psich. Apima labai įvairias žmonių psich. Gyvenimo sritis. Pagal tai kokiu aspektu yra tiriamas psich. obj. Yra skiriamos įvairios psich. šakos. Psich. šakas galima sugrupuoti į dvi dideles grupes: fundamentaliosios arba pamatinės šakos ir taikomosios šakos.
F.psich. Bendroji psichologija sistemina visa psich. Disciplinas. Ji tiria sveiko suaugusio žmog. Psichikos funkcionavimą, įvairius psichikos procesus (jutimą, suvokimą, dėmesį, atmintį, mąstymą ir kt.). Ji yra visos psich. pamatas.
Raidos arba amžiaus tarpsnių psich. tiria žmogaus psichikos dinamiką įvairiais amž. tarpsniais, t.y. kokie psichikos ypatumai yra būdingi tam tikram amž. tarpsniui( vaiko, paauglio, jaunuolio, subrendusio ir seno žmogaus).
Socialinė psich. tyrinėja kaip žmonės veikia vienas kitą ( žmonių grupes, kaip suvokiame, vertiname save bei vieni kitus...).
Zoopsichologija - gyvūnų psichikos tyrimai.
Medicininė psich. nagrinėja įvairių susirgimų psich. aspektus, ligos poveikį psichikai.
Patopsichologijos objektas-žmogaus psichikos sutrikimai.
T.psich. ėmė formuotis vėliau. Jos tikslas- aiškinti žmogaus psichikos dėsningumus atskirose veiklos rūšyse ir pateikti konkrečias rekomendacijas.
Pedagog. psich. tiria mokymo ir aukl. Psicholog. Dėsningumus, santykių tarp moksleivių ir mokytojų ypatybes ir pan.
( šeimos, sporto, vadovavimo, organizacinė, reklamos, teisės, darbo ir inžinerinė psich., kūrybos ir t.t.)
Psichologijos kryptys.
1.Struktūralizmas –psich. kryptis, kurios atstovai ( V. VUNTAS, E. Tičineris ) teigė, jog psichol. uždavinys – tirti sąmonės...
Šį darbą sudaro 12836 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!