Antikos literatūra iki šių laikų yra populiari literatūros rūšis. Daugelyje įvairiausių Antikos laikotarpio kūrinių išskiriamos iki šių dienų aktualios vertybės. Tokiuose kūriniuose buvo pabrėžiamos žmonių svarbiausios vertybės, išreiškiamos įtaigiais veikėjų paveikslais. Mituose, tragedijose veikėjai žmones šių vertybių moko. Sofoklio tragedijos “Antigonė” ir mito “Prometėjas” pagrindinių veikėjų Antigonės ir Prometėjo paveikslai yra laikomi vieni ryškiausių Antikos literatūroje. Jie įprasmina žmogaus svarbiausias vertybes-drąsą ir ryžtą. Jie kovojo už savo įsitikinimus, tačiau galima diskutuoti, ar jie yra labiau maištininkai, ar ramybės drumstėjai. Mano nuomone, abu šie veikėjai yra maištininkai, tad šioje kalboje pasiremdama Antikos literatūra argumentuotai įrodysiu, kad Prometėjas ir Antigonė yra tikri maištininkai, o ne ramybės drumstėjai.
Maištininkai turi kilnius, daugumai reikšmingus tikslus, todėl bando keisti nusistovėjusią ir netenkinančią tvarką. Iš esmės, maištininkus taip pat būtų galima vadinti ramybės drumstėjais, nes jie nesilaiko nusistovėjusios tvarkos. Ramybės drumstėjai nekeičia nieko, jie neturi kilnaus tikslo, jiems dažniausiai svarbu gauti dėmesio, nepriklausomai nuo to, ar kas nors pasikeis ar ne. Jų tikslas ne kurti geresnę aplinką, jų tikslas gauti dėmesio ir patenkinti savo savanaudiškus poreikius. Maištininkų siekis – gerovė kitiems.
Prometėjas pavogė ugnį iš Olimpo turėdamas tikslą- suteikti žmonėms šviesą ir gerą bei gražų gyvenimą. Mite „Prometėjas“ pasakojama, kaip paprasti žmonės gyveno tamsoje, niūrų ir liūdną gyvenimą, kol ugnis priklausė Olimpo dievams. Supratęs, tokią nelygybę Prometėjas nusprendė suteikti žmonėms šviesos ir nusižengęs greižčiausiems Olimpo dievų nuostatams, šią ugnį perdavė žmonėms. Prometėjas žmones išmokė statytis būstus, dirbti žemę, skaityti, rašyti ir kitų dalykų, kurie suteikė žmonėms galimybę gyventi geriau. Jis savo veiksmais įrodė, kad didžiausiomis gyvenimo gėrybėmis turi džiaugtis ne tik dievai, bet ir paprasti žmonės. Prometėjui buvo svarbu, kad ir paprastas žmogus turėtų teisę gauti geras gyvenimo sąlygas, galimybę mąstyti ir kurti savo gyvenimą, todėl jam bausmė kaboti pririštam ant uolos, nebuvo baisi. Prometėjas sąmoningai pasipriešina Dzeusui, todėl yra laikomas nesitaikstymo, maišto ir kilnaus aukojimosi simboliu..
Sofoklio „Antigonėje“...
Šį darbą sudaro 637 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!