„Prometėjas ir Antigonė – maištininkai ar ramybės drumstėjai?“
Šiandien norėčiau aptarti Prometėjo ir Antigonės veikėjus irtaipogi noriu aptarti klausimą, ar jie yra maištininkai, ar ramybės drumstėjai ir kaip jie keičia pasaulį. Mito „Prometėjas“ ir Sofoklio tragedijos „Antigonė“ pagrindinių veikėjų Prometėjo ir Antigonės paveikslai yra laikomi vienais ryškiausių Antikos literatūroje. Tiek Prometėjas, tiek Antigonė yra žinomi dėl savo padarytų darbų, tačiau jų motyvai ir veiksmai skiriasi, todėl jų priskyrimas maištininkams ar trikdytojams, galima sakyti, yra atviras klausimas iki šių dienų.
Maištininkai turi kilnius, daugeliui reikšmingus tikslus, dėl to bando keisti nusistovėjusią ir netenkinančią tvarką. Iš esmės, maištininkus taip pat būtų galima vadinti ramybės drumstėjais, nes jie nesilaiko nusistovėjusios tvarkos. O kita vertus ramybės drumstėjai nekeičia nieko, jie neturi kilnaus tikslo. Jiems dažniausiai svarbu gauti dėmesio, nepriklausomai nuo to, kas nors pasikeis ar ne. Jų tikslas ne kurti geresnę aplinką, jų tikslas gauti dėmesio ir patenkinti savo savanaudiškus poreikius. Na, o kita vertus maištininkai siekia gerovės kitiems.
Antikos mite "Prometėjas" yra rašoma, apie titaną, kuris pavogė ugnį iš dievų ir atidavė ją žmonėms, dėl to Dzeusas jį griežtai nubaudė. Prometėjas dažnai buvo laikomas maišto ir nepaklusimo valdžiai simboliu, taip pat žmonijos pažangos šaltiniu, šalininku. Jis manė, kad žmonės nusipelnė turėti prieigą prie žinių ir technologijų, kurios leistų jiems klestėti ir vystytis, net jei tai reikštų prieštaravimui dievų valiai. Prometėjas metė iššūkį dievų valdžiai ir siekė suteikti žmonėms „galių“ t.y, suteikti jiems prieigą prie brangaus ištekliaus, kuris padėtų jiems kurti civilizaciją - ugnies.Kitame Antikos tekste, Sofoklio tragedijoje „Antigonė" dramatiška herojė, kuri nepaisė savo karaliaus Kreono įstatymų palaidodama savo brolį Polinaką. Ji tikėjo, kad jos moralinė pareiga palaidoti brolį ir pagerbti jo atminimą, net jei tai reikštų prieštarauti valdovo įsakymams. Antigonė dažnai vertinama kaip individualios sąžinės ir moralinės drąsos simbolis, taip pat kaip autoritarizmo ir piktnaudžiavimo valdžia kritike. Antigonė metė iššūkį valdovui ir siekė palaikyti teisingumo, orumo ir šeimos lojalumo vertybes, nesvarbu kokia kaina.Taigi, Prometėjas ir Antigonė yra maištininkai ar ramybės drumstėjai? Tai priklauso iš kurios pusės pažiūrime į jų veiksmus ir motyvus. Žvelgiant iš vienos perspektyvos, jie gali būti vertinami kaip trikdys, nes jie prieštarauja nusistovėjusiai tvarkai ir sukuria chaosą bei konfliktus. Prometėjas metė iššūkį dievų valdžiai ir sutrikdė natūralų jėgų pusiausvyrą, o Antigonė metė iššūkį valdovo autoritetui ir sugriovė socialinę tvarką. Tačiau žvelgiant iš kitos perspektyvos, jie gali būti vertinami kaip maištininkai, nes jie meta iššūkį neteisingiems įstatymams ir valdovams dėl aukštesnių vertybių ir principų. Prometėjas siekė suteikti žmonėms galių ir skatinti pažangą, o Antigonė siekė pagerbti savo brolio atminimą ir puoselėti teisingumo bei šeimos lojalumo vertybes.
Šį darbą sudaro 481 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!