442 m. pr. Kr. Sofoklis sukūrė ypatingą tragediją „Antigonė“, kurioje remdamasis Tėbų mitų ciklu aprašė ypatingos moters istoriją, kaip ši netekusi mylimų brolių, išgyvena skausmą. Svarbiausia, kad pagrindinės tragedijos veikėjos Antigonės pasirinkimai – labai prasmingi ir netgi nulemiantys patį svarbiausią sprendimą– auką. Dėl mylimo brolio Polineiko, kuris buvo uždraustas laidoti, besiaukodama, herojė tampa išskirtine didvyre, kuri tampa pavyzdžiu kitiems. Taip pat kaip Sofoklio tragedijoje „Antigonė“ vaizduojama kaip tikra maištininkė, siekdama savo įgeidžių, laužydama taisykles, žinodama kokia jos laukia už tai bausmė,priešinasi valdovo galiai. Antigonė ryžtasi nepaklusti Kreonto įsakymams ir žiauriai valdžiai, kurie ,,pramindžiojo,, protėvių tradicijas, tačiau vengė jos, kaip ir moterį, kuri neturinti į jokių tai teisių. Antigonė drąsiai kovoja už žmogiškąsias vertybes – uždrausti palaidoti brolį buvo nusižengimas visoms žmogiškoms normoms. Antigonė neišsigąsta bausmės už savo poelgį, ji elgiasi drąsiai, ir viską apgalvotai, nes neiššisukinėja nuo bausmės, nemeluoja. Nors ji buvo nubausta mirties bausme, Antigonė nepasigailėjo, tuo ką padarė. Ji savo nenuolankumu maištavo prieš Kreonto valdžią ir įrodė moters ryžtą pasipriešinti nusistovėjusioms taisyklėms, kurios įtvirtina moterų galią. Antigonė yra tikra maištininkė, nes turėjo kilnų tikslą keisti viską iš pat pradžių. Nes gindama savo įsitikinimus ji kartu bandė pakeisti pasaulį ir sulaužyti įvairiausias taisykles, kurios daugeliui buvo nepriimtinos ir nepalankios.
Maištininkai turi didvyriškus, daugeliui manymu prasmingus tikslus, kurie buvo,ir bus kilnūs ir taurūs, kurie įprasmina žmogaus slepiamas vertybes, kilnius norus arba pasiekimus, drąsą ir jų besislepiantį ryžtą. Jie kovojo už savo žodžio laisvę, darbų laisvę, siekė ir atlikdavo, ir nežiūrėdavo į jokį gresiantį pavojų. Mano nuomone, šitie veikėjai yra tikri maištininkai. Maištininkai turi tikslus, dėl ko bando pakeisti netenkinančią visiems tvarką, laužydami taisykles . Iš pažiūros kitaip, maištininkus taip pat manau būtų galima vadinti ramybės drumstėjais, nes jie nesilaiko visiems įprastos tvarkos. Tačiau ramybės drumstėjai nekeičia apsoliučiai nieko, jie neturi tauraus žygdarbio, jiems dažniausiai svarbu gauti nemažai dėmesio, nesvarbu ar nuo...
Šį darbą sudaro 739 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!