Rašiniai

Prieraišumo jausmo formavimasis

9.4   (2 atsiliepimai)
Prieraišumo jausmo formavimasis 1 puslapis
Prieraišumo jausmo formavimasis 2 puslapis
Prieraišumo jausmo formavimasis 3 puslapis
Prieraišumo jausmo formavimasis 4 puslapis
Prieraišumo jausmo formavimasis 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Nuo pat gyvenimo pradžios kūdikio socialinė patirtis sudaro pagrindą ne tik vaikų elgesio ir tėvų ryšio, kuris skirtingų šeimų yra labai įvairus, bet ir socialinio elgesio modelio, kurį vaikas pasirinks už šeimos ribų. Vaiko emocijas suprasti ir interpretuoti nelengva, nes kūdikis negali pasakyti ką jis jaučia: nerimą ar susižavėjimą, džiaugsmą ar nuovargį, prieraišumą ar neapykantą.
Kūdikis, pradėjęs antrąjį pirmųjų gyvenimo metų pusmetį, stipriai prisiriša prie juo besirūpinančių žmonių (motinos, tėvo, kitų artimųjų) ir jį supančių daiktų (tai gali būti ir pliušinis meškiukas, su kuriuo vaikas miega, skudurėlis, kurį vaikas mėgsta laikyti rankose ir pan.) šis prieraišumo jausmas yra kruopščių tyrinėjimų objektas, nes gali rodyti vaiko tarpusavio ryšių su jį prižiūrinčiu asmeniu kokybę.
Prieraišumo jausmas – savotiška meilės forma. Mokslininkai, remdamiesi įvairiomis teorijomis, mėgino paaiškinti ir apibrėžti prieraišumo jausmą, jo mechanizmą. Vieni mano, kad tarp kūdikio ir su juo bendraujančio asmens susiformuoja stiprus emocinis ryšys. Kūdikis yra priklausomas nuo to asmens, nes tas rūpinasi gyvybiniais poreikiais, o vėliau tampa priklausomas ir emociškai. Kiti autoriai mano, kad priklausomybė dėl fizinių poreikių tenkinimo nėra svarbi formuojantis prieraišumo jausmui,nes visi kūdikiai natūraliai yra priklausomi nuo juos prižiūrinčių asmenų, be jų pagalbos jie tiesiog neišgyventų. Tačiau ne visi vaikai vienodai stipriai prisiriša prie tų žmonių. Priklausomybė ir prieraišumas dažnai yra painiojami, nes vaikas dažniausiai yra stipriai emociškai susijęs su žmonėmis, kurie svarbūs jo kasdienei priežiūrai.
M. Ainsworth tyrė prieraišumo jausmą, stebėdama Ugandos kaimelio 28 šeimų motinos ir vaiko tarpusavio ryšius. Ji prieraišumo jausmą vertino keliais kriterijais: pagal vaiko verksmą, šypsojimąsi, garsų tyrimą. Ji lygino, kaip vaiko elgesys keičiasi, kai jis yra su motina ir kai motina jį trumpam palieka; ji fiksavo, ar vaikas verkia, ar stengiasi sekti paskui motiną, kai ji išeina; ar vaikui motina yra jo veikos saugumo garantas (ar vaikas, apžiūrėjęs tai, kas jį domino, grįžta atgal prie motinos ryšiui sugrąžinti); taip pat fiksavo, kaip dažnai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1793 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1793 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos rašinys
  • 5 psl., (1793 ž.)
  • Word failas 46 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt