Šiuo metu Lietuvoje yra ekonominio pakilimo laikotarpis. Verslas išgyvena “aukso amžių”. Įmonės rodo įspūdingus augimo tempus, tačiau Lietuvos verslas niekada negalėtų taip intensyviai vystytis be labai pagerėjusių galimybių skolintis iš bankų ir kitų kreditavimo įstaigų. Įmonių kreditavimas šiuo metu tapo viena iš pagrindinių ekonomikos augimo varomųjų jėgų, o įmonių finansinės būklės analizė yra vienas pagrindinių vertinamų kriterijų suteikiant kreditus, dėl šios priežasties buvo pasirinkta įmonių finansinės būklės analizės tema. Jeigu finansų analizė būtų atliekama atmestinai arba net neteisingai, tos kredito institucijos anksčiau ar vėliau galėtų susidurti su “blogų” kreditų problemomis. Manoma, kad būtent dėl šių priežasčių įvyko bankų bankrotų krizė 1995 m.
Atgavus nepriklausomybę iš planinės ekonomikos buvo paveldėtas tik gana neblogai išvystytas gamybinis sektorius, kuris, kaip parodė laikas, rinkos ekonomikos sąlygomis nesugebėjo išgyventi. Prekybinio sektoriaus praktiškai nebuvo. Visos prekybos įmonės kūrėsi nuo nulio. Palaipsniui, įsigalint rinkos ekonomikai, šis sektorius vis labiau stiprėjo ir galiausiai pralenkė gamybos sektorių. 10 dešimtmečio pabaigoje, praūžus Rusijos krizei, buvo negailestingai “nušienautas” paskutinis buvusios santvarkos nekonkurencingas palikimas – neprisitaikiusios, tačiau iš paskutinių vis dar besilaikančios gamybinės įmonės. Prekybinis sektorius galutinai įsigalėjo Lietuvos ekonomikoje. Galima sakyti, kad maždaug tuo metu galutinai pasibaigė persiorientavimas nuo planinės prie rinkos ekonomikos. Verslas galutinai “atsistojo” į reikiamas vėžes. Maždaug nuo 2000-2002 m. Lietuvoje prasidėjo ekonominis pakilimas, kurį nulėmė daugybė tarpusavyje susijusių ir vienas kitą veikiančių faktorių tokių, kaip Europos sąjungos pinigai, nekilnojamo turto rinkos „bumas“, perkamosios galios augimas, skolinimosi bumas ir kt. Rinkos augimas pastaruoju metu ir ypatingai prekybiniame sektoriuje pasižymi įspūdingais skaičiais. Nemažai įmonių skaičiuoja augančią apyvartą net ne procentais, o kartais. Pastaruoju metu vis labiau daugėja nuomonių, kad augimas nesubalansuotai didelis, o iš nesenai prasidėjusių ženklių infliacijos šuolių, galima daryti prielaidas, jog tokie teiginiai yra greičiausiai netgi teisingi. Taigi šiuo metu mes iš tikrųjų gyvename ekonomikos “aukso amžiuje”. Tokia padėtis rinkoje dar labiau paskatina domėtis prekybiniu sektoriumi, kuris yra...
Šį darbą sudaro 12447 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!