dėst.
Lietuvos socialinių problemų kontekste prekyba moterimis ir prostitucija išsiskiria kaip viena sudėtingiausių ir mažiausiai pažintų problemų. Oficialiai didėjantį jos aktualumą rodo duomenys apie iškeltas baudžiamąsias bylas bei augančius iš užsienio grąžinamų merginų srautus (Sipavičienė ir kt. 2004, p. 5). Manoma, jog Lietuvoje prostitucija apytiksliai verčiasi nuo 5 iki 8 tūstančių asmenų, o pelnas iš šio verslo siekia beveik 50 milijonų litų per metus (Acus 2001, p. 59).
Didėjant prostitucijos ir prekybos moterims mastams požiūris į šį reiškinį pamažu keičiasi. Skeptiška nuostata, jog kiekvienas asmeniškai atsakingas už savo klaidas, užleidžia vietą svarstymams, kad tai yra rimta socialinė problema ir sunkus nusikaltimas. Todėl vis dažniau apie prostitucijos reiškinį kalbama nelegalios migracijos, lytiškai plintančių ligų, prevencinių programų, seksualinio išnaudojimo aukų apsaugos ar net prostitucijos legalizavimo kontekste. Tuo tarpu kalbant apie prostituciją, kaip socialinę problemą, retai atsižvelgiama į viešąją nuomonę ir jos formavimą.
Temos aktualumas. Šiandieninė masinė kultūra skatina seksualinių poreikių ir vertybių svarbumą. Laisvosios rinkos ekonomikos politika įtakoja visuomenės moralines normas ir didina toleranciją tokioms socialinėms problemoms kaip prostitucija. Ji tampa ne tik pageidaujama bei paklausia veikla, bet ir normaliu ekonominiu, kultūriniu bei socialiniu reiškiniu.
Darbo objektas – prekybos moterimis analizės ypatumai.
Mūsų darbo tikslas – išanalizuoti prekybos moterimis problemą Lietuvoje.
Darbo uždaviniai:
1. Naudojant literatūros šaltinių analizę, aptarti prostitucijos, kaip socialinio reiškinio, problematiką.
2. Išnagrinėti prostitucijos priežastis ir pasekmes.
3. Apžvelgti situaciją ir prostitucijos prevencines priemones, taikomas Lietuvoje.
2. PROSTITUCIJOS, KAIP SOCIALINIO REIŠKINIO, PROBLEMATIKA
2.1 Sekso industrijos apibrėžimas
Sekso industrija apima komercines įmones, įdarbinančias sekso darbuotojus. Jų pagrindinė veikla – parduoti seksualines paslaugas ir gauti pelną. (Gleeson 1992, p. 184). Sekso darbuotojai traktuojami kaip legitimuotos profesijos atstovai. Šis terminas buvo sukurtas siekiant kitaip apibrėžti komercinį seksą – ne kaip socialines ar psichologines tam tikros klasės moterų charakteristikas, bet kaip pajamas teikiančią veiklą, moterų ir vyrų įdarbinimo, užimtumo formą. Todėl į sekso industrijos apibrėžimą galima įtraukti labai daug veiklos sričių, susijusių su žmogaus kūno...
Šį darbą sudaro 2796 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!