Pristatymai

PRANAS SKARDŽIUS

9.2   (2 atsiliepimai)
PRANAS SKARDŽIUS 1 puslapis
PRANAS SKARDŽIUS 2 puslapis
PRANAS SKARDŽIUS 3 puslapis
PRANAS SKARDŽIUS 4 puslapis
PRANAS SKARDŽIUS 5 puslapis
PRANAS SKARDŽIUS 6 puslapis
PRANAS SKARDŽIUS 7 puslapis
PRANAS SKARDŽIUS 8 puslapis
PRANAS SKARDŽIUS 9 puslapis
PRANAS SKARDŽIUS 10 puslapis
PRANAS SKARDŽIUS 11 puslapis
PRANAS SKARDŽIUS 12 puslapis
PRANAS SKARDŽIUS 13 puslapis
PRANAS SKARDŽIUS 14 puslapis
PRANAS SKARDŽIUS 15 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

• Pranas Skardžius.
• Atminimo įamžinimas
• Naudoti šaltiniai
Lietuvių kalbininkas, profesorius. Gimė 1899-03-26 Subačiaus miestelyje, Kupiškio r. Mirė 1975-12-18 Hot Springse (Arkanzaso valstija, JAV).
Esu gimęs 1899 m. kovo 26 d. Subačiaus miestelyje, Panevėžio (anksčiau Ukmergės) apskrityje. Pradinę mokyklą irgi baigiau Subačiuje. Prieš I pas. karą lankiau Panevėžio miesto keturklasę mokyklą, kurios ligi karo pradžios baigiau dvi klases. Karo metu dėl susisiekimo sunkenybių negalėjau toliau tęsti mokslo. Kiek galėdamas tada lavinausi pats iš savęs: daugiausia laiko praversdamas žemės darbui, tik atspėjamu laiku galėjau šį tą skaitinėti. Tuo metu man vis daugiau ėmė rūpėti ir lietuvių kalbos dalykai, godžiai skaitydavau kalbinius straipsnius, ir su laiku pats mėginau šį tą versti. Iš šalies pasiruošęs, 1920 m. sausio 9 d. įstojau į Panevėžio gimnazijos penktą klasę ir ją baigiau 1923 m. birželio 24 d. su aukso medaliu. Mano pirmuoju gimnazijos direktoriumi buvo Juozas Balčikonis ir paskutiniuoju dr. Jonas Yčas. Iš kitų mokytojų man artimiausi buvo rašytoja Gabrielė Petkevičaitė, gamtos mokytojas Jurgis Elisonas, mano krašto žemietis, ir Julijonas Lindė-Dobilas, pradėjęs mokytojauti Panevėžio gimnazijoje 1922 m. birželio 22 d. Taip pat aš didžiai vertinau ir piešimo mokytoją Juozą Zikarą...
Trumpa autobiografija ,,Mano gyvata ir darbas“ yra pateikta laikraštyje Aidai (1974, Nr. 3).
Baigė Panevėžio gimnazija. Nuo 1923 m. studijavo Lietuvos universitete (nuo 1930 m. Vytauto Didžiojo universitetas), 1925–1929 m. Leipcigo universitete studijavo baltistiką, slavistiką ir lyginamąją kalbotyrą.
1929–1939 m. – Vytauto Didžiojo universiteto docentas. 1934–1935 m. Valstybės teatre mokė bendrinės tarties ir kirčiavimo.1939–1943 m. – Vilniaus universiteto profesorius. Vienas iš trylikos pirmųjų Lietuvos mokslų akademijos akademikų
.
Humanitarinių mokslų fakultete dėstė istorinius lietuvių kalbos dalykus, privalomus visiems studentams lituanistams: istorinę gramatiką, kalbos istoriją, taip pat dialektologiją, prūsų kalbą. Be to, dėstė bendrinę kalbą, privalomą visiems to fakulteto studentams, ir kai kuriuos slavistikos dalykus.
Nuo 1935 m. – Lietuvių kalbos draugijos pirmininkas ir Rašybos komisijos, kuri 1933 m. buvo paruošusi pataisytos rašybos projektą, narys. Tyrinėjo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 675 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Skaidrės (.pptx)
Apimtis
15 psl., (675 ž.)
Darbo duomenys
 • Lietuvių kalbos pristatymas
 • 15 psl., (675 ž.)
 • Skaidrės 6 MB
 • Lygis: Mokyklinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį pristatymą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt