Pramonė – valstybės arba regiono materialinės gamybos pagrindinių šakų visuma.
Pramonė gali būti suprantama, kaip ekonomikos sektorius, kuriame dominuoja gamyba, kuri įtraukia didelius kapitalo kiekius.
Pagrindinės pramonės šakos
Energija, chemikalai ir komunalinės paslaugos
Finansų paslaugos
Pramonės produktai
Sveikatos apsauga
Transportas
Paslaugos
Pramogos ir žiniasklaida
Technologijos ir komunikacija
Nekilnojamasis turtas, viešbučiai ir statybos
Mažmeninė prekyba ir vartojimo produktai
Valstybės, viešasis sektorius ir pelno nesiekiančios organizacijos
Pažangiųjų technologijų pramonė
Ekonomiškai stiprių šalių pramonėje vis daugiau dėmesio skiriama aukštą pridedamąją vertę kuriančioms veikloms. Aukštųjų technologijų pramonė nėra imli žaliavoms ir pasižymi dideliu produktyvumu.
Biotechnologijos – tai integruotas gamtos ir technikos mokslų taikymas, kai, naudojant organizmus, ląsteles, jų dalis, yra kuriami naudingi produktai ir paslaugos.
• Biotechnologijos – tai integruotas gamtos ir technikos mokslų taikymas, kai, naudojant organizmus, ląsteles, jų dalis, yra kuriami naudingi produktai ir paslaugos.
• Lazerių pramonė – viena iš aukštųjų technologijų sričių, kurioje Lietuva tvirtai pirmauja pasaulyje. Ši pramonė daugiausia orientuojasi į įrenginių ir prietaisų moksliniams tyrimams gamybą ir tuo lenkia kitas tradicines gamybos sritis.
• Informacinės technologijos (IT) – veiklos sritis, apimanti kompiuterinių informacinių sistemų kūrimą, priežiūrą, pardavimą ir mokslinius tyrimus. IT kuria elektroninių dokumentų ir verslo valdymo, individualių programinių sprendimų programas, duomenų bazių valdymo sistemas.
Maisto pramonė
Žaliavas maisto pramonei tiekia žemės ūkio bendrovės, ūkininkai arba pavieniai gyventojai. Perdirbimui arba tolesniam apdorojimui tiekiamos skirtingos žaliavos: javai, pienas, mėsa, kiaušiniai, žuvis, daržovės, vaisiai, aliejinės kultūros ir kt.
Tam, kad gamyba būtų pelninga ir sėkminga, produkcijos vertė turi būti didesnė už išlaidas. Dalis iš gautos pridėtinės vertės paprastai skiriama gamybos procesui tobulinti, produkcijai gerinti ar gamybos apimtims didinti. Šie veiksmai padeda mažinti gamybos išlaidas ir išsilaikyti konkurencijos sąlygomis.
Maisto pramonės gamybos ciklas
Aplinkosauga
Aplinkos apsauga (aplinkosauga) – natūralios ir žmogaus paveiktos ar sukurtos aplinkos saugojimas nuo fizinio, cheminio, biologinio ir kitokio neigiamo poveikio ar pasekmių, atsirandančių įgyvendinant planus ir programas, vykdant ūkinę veiklą ar naudojant gamtos išteklius.
Baltijos aplinkos forumas
Baltijos aplinkos forumas
Nacionaliniu ir tarptautiniu mastu veikianti nevyriausybinė aplinkosaugos organizacija, subūrusi patyrusių ekspertų ir entuziastingų jaunų specialistų...
Šį darbą sudaro 838 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!