• kompiuterinė sistema, kuri saugo ir naudoja duomenis, apibūdinančius objektus žemės paviršiuje.
GIS privalumas prieš kitas informacines sistemas erdvinės analizės funkcijos: erdvinių, atributinių, integruota erdvinių ir atributinių duomenų analizės bei galutinių rezultatų pakeitimas. Pranašumas labiausiai pasireiškia kartu analizuojant geografinius ir atributinius duomenis. Ši funkcija kaip tik ir atskiria GIS nuo automatizuotos žemėlapių gamybos ir kompiuterizuotos apskaitos sistemų. Analizės procedūros funkcijos galėtų būti suskirstytos į 4 kategorijas: atgaminimas, klasifikavimas, apskaičiavimas; sluoksnių ir kelių, kitų linijinių objektų tinklo analizė ir valdymas.
Geografinės informacinės sistemos turi penkis pagrindinius komponentus:
• Hardware – techninė sisteminė dalis. GIS remiasi duomenų saugojimų kompiuteryje. Nedideliems uždaviniams spręsti gali užtekti ir paprasto personalinio kompiuterio, tuo tarpu dideliems ar dideliam skaičiui uždavinių spręsti jau reikalingi serveriai arba specialūs didelio galingumo kompiuteriai. Be kompiuterių darbe su GIS naudojama ir daug kitų prietaisų:skeneriai (žemėlapių ir paveiksliukų skenavimui), GPS imtuvai (naudojami tikslios padėties ar judėjimo nustatymui) ir kt.
• Software – programinė įranga. Bet kuri GIS programinė sistema pasižymi gebėjimu saugoti, valdyti, nukreipti, išrinkti reikiamą bei apdoroti turimą informaciją.
• Data – duomenys. Duomenys GIS sistemose gali būti dviejų rūšių: Geografiniai (erdviniai) ir atributiniai. Geografiniai duomenys gaunami skenuojant žemėlapius ar palydovines nuotraukas, tuo tarpu atributiniai duomenys yra „pririšti“ prie tam tikrų objektų ir turi konkrečią reikšmę (geografinis duomuo – upė Nėris ir jos atributiniai duomenys – ilgis, gylis ir kt.).
• People – žmonės - GIS programuotojai ir GIS vartotojai.
• Methods – metodai skirti duomenų apdorojimui, valdymui ir tikslinimui.
Dynamic Link Library (toliau DLL) failų kūrimas
Šiame darbe buvo sukurti keturi DLL failai:
• MyPoints.dll
• MyPolyline.dll
• MyPolygone.dll
• LoadLyr.dll
kiekvienas jų kuria atskirą mygtuką ArcMap programoje. DLL failai buvo kuriami naudojant Visual Basic 6.0 kompiliatorių ir specialų ActiveX DLL projektą (projektą galima pasirinkti meniu juostoje File ->New Project -> ActiveX DLL ). Reikalingos grafinių elementų bibliotekos buvo pasiektos per „References“, įterpus ESRI Object Library. Šis „References“ susieja ArcMap ir Visual Basic 6.0 objektus....
Šį darbą sudaro 1304 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!