administracinis aparatas ir žmonės, tarna-ujantys jame; Biur. – kaip moderniosios visuomenės valdymo organizavimo for-ma; M.Weberis skyrė 3 biur. tipus: 1. monokratinę – prūsiškąją administraciją, galinčią pasiekti didžiausio efektyvumo; 2. kapitalistinę – dirbančią laisvos asme-ninės veiklos (rinkos ekonomikos) sąly-gomis. Šis tipas negali visiškai atitikti idealaus demokratijos modelio. 3. socia-listinę – kai ekonominis ir politinis valdy-mas socialinėmis sąlygomis virsta į hierarchiškai organizuotą centralizuotą struktūrą, tačiau kompetencija čia pakei-čiama ideologija ir valdymo funkcija tampa slopinimo bei prievartos funkcija. M.Weberis demokratiją vertino mikro - ir makrolygiais ir nurodė 2 jos plėtotės tendencijas; 1. makrolygmeniu – kaip atsparumo, racionalumo ir efektyvumo tendenciją; 2. mikrolygmeniu – kaip biu-rokratijos plėtimosi, grėsmės liberalio-sioms vertybėms, laisvajam verslui, demokratijai tendenciją, kurios perspek-tyva biurokratijos diktatūra. Šiuolaikinei valstybei organizuoti ir valdyti reikia profesionalumo, įgūdžių. M.Weberio biurokratijos bruožai – profesionalumas, efektyvumas, apolitiškumas, partinis neu-tralumas. Nuolat stiprėjanti valdininkų įtaka, biurokratinio valdymo specifika bei vadovavimo kompleksiškumas sudaro sąlygas rastis vis naujiems realios valdi-ninkų galios didėjimo šaltiniams. Pvz. yra glaudžiai susijusios valdininkų ir renka-mų vadovų funkcijos. Valdininkų funkci-ja apibrėžiama sprendimų įgyvendinimo sritimi. Tačiau įstatymai ir sprendimai politinius, ekonominius, socialinius san-tykius turi reguliuoti efektyviai. Būtina skirti biurokratijos elitą ir paprastus valdi-ninkus. Aukščiausieji valdininkai dirba viešosios politikos formavimo centruose ir atlieka patariamąją funkciją.. Biuro-kratijos įtaka didėja, susidarius politiniam vakuumui. Kai tik politikai tampa bejė-giai, valdininkai ima vykdyti jų funkcijas. Politikai keičiasi biurokratija pasilieka.
23. Idealaus biurokratinio modelio bruo-žai. (Weberis). Šiandie M.Weberio biuro-kratijos modelis yra modifikuotas ir plačiai taikomas, tyrinėjant valdininkiją.
24. Biurokratijos kontrolė ir rekrutavi-mas. Valdininkų rekrutavimas yra sudė-tingas ir daugiau mažiau planingas proce-sas. Pagrindiniai rekrutavimo modeliai yra 3: 1. konkurencinis profesinės kompeten-cijos, kur svarbiausia žinios, įgūdžiai, patyrimas; 2. “gildinis” jungiantis pirmojo bruožus ir keliantis reikalavimą nuosekliai kopti karjeros laiptais; 3. “politinės kom-petencijos”, kur svarbiau (valdininko) lojalumas ir politinis patikimumas, o ne kompetencija; // Nė vienas iš šių modelių neegzistuoja praktiškai grynąja forma. Pirmasis būdingas demokratinėms šalims, trečias – antrojo...
Šį darbą sudaro 2166 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!