Visai neseniai Lietuvoje viena iš aktualiausių politikos problemų – švietimas ir jo reforma. Ši tema buvo dar reikšmingesnė vykstant rinkimams – partijos, rengdamos savo programas daug dėmesio skiria švietimui. Žinoma, šios problemos negalima atsieti nuo pačioje valstybėje esančios politinės, ekonominės, socialinės situacijos bei kitų faktorių. Taip pat pati švietimo sąvoka yra labai plati. Tačiau norint geriau išanalizuoti šią problemą, darbe dėmesys bus koncentruojamas tik į aukštojo mokslo reformą ir stengiamasi atsiriboti nuo kitų veiksnių.
Šio darbo tikslas – nustatyti, kokias alternatyvas partijos siūlo dėl aukštojo mokslo reformos savo rinkimų programose. Kad būtų galima pasiekti tikslą, išsikeliami uždaviniai. Pirma, aptarti aukštojo mokslo reformą. Antra, nustatyti priežastis, kurios lėmė, kad būtų pradėta vykdyti ši reforma. Trečia, nagrinėjamos kelių partijų rinkimų programų nuostatos apie aukštojo mokslo reformą.
Pirma darbo dalis skirta šiandieninei aukštojo mokslo reformai, priežastims, kurios turėjo įtakos atsirasti šiai problemai. Aptariamas 2007 m. birželio 14 d. politinių partijų susitarimas dėl mokslo ir studijų sistemos pertvarkos principų. Taip pat dėmesys skiriamas tam tikriems įstatymas, kurie turi įtakos šiai aukštojo mokslo reformai (Aukštojo mokslo bei Mokslo ir studijų įstatymai).
Antra dalis skirta šiais metais Seimo rinkimuose dalyvavusių politinių partijų rinkimų nuostatoms apie aukštojo mokslo reformą. Analizuojama Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratų, Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos bei socialdemokratų rinkimų programos. Darbo pabaigoje pateikiamos išvados apie dabartinę aukštojo mokslo reformą, įvardinamos priežastys, lėmusios imtis permainų šioje srityje, bei pateikiamas politinių partijų rinkimų programų apie aukštojo mokslo reformą nuostatų vertinimas.
1. AUKŠTOJO MOKSLO REFORMA
Kalbant apie aukštojo mokslo reformą, svarbu pažymėti kelis reikšmingus įvykius: 2007 m. birželio 14 d. politinių partijų pasirašytą susitarimą dėl mokslo ir studijų sistemos pertvarkos principų bei Aukštojo mokslo, Mokslo ir studijų įstatymų pataisos.
Pradėti kalbėti apie šią reformą reikėtų nuo politinių partijų susitarimo dėl mokslo ir studijų sistemos pertvarkos principų. Šiame susitarime pateikti pertvarkos principai, kurie apima studijų įmokos ribas, konstitucinės šalies gyventojų teisės į aukštąjį išsilavinimą užtikrinimą,...
Šį darbą sudaro 2233 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!