Darbo jėga Europos Sąjungos Šalyse įvertinama kokybinėmis ir kiekybinėmis charakteristikomis. Darbo jėgos įvertinimas imlumo aspektu leidžia sugretinti darbo jėgos poreikį ir pasiūlą. Antra vertus, darbo jėgos struktūra ir kiekis kaip kintančios ekonominės charakteristikos gali transformuotis tiek kokybiškai, tiek kiekybiškai dėl išorinių ir vidinių paskatų. Vertinant darbo jėgą, reikėtų prisiminti, kad tai integralinė diskretiškų darbo potencialų išraiška. Vadinasi, daugiausia dėmesio kreipiama į konkretų diskretiško darbo jėgos potencialo šaltinį— žmogų.
Ekonominės sistemos plėtojimosi tendencijos ir rezultatai apibrėžiami visuminiais darbo ištekliais. Jie laikomi integruotų žmonių darbiniu potencialu. Ne pats žmogus yra "darbo jėga", o jo fizinis ir intelektualinis potencialas (žr. 1 pav.).
Šaltinis: V. Navickas, Europos Sąjungos rinkų ypatumai, - Kaunas, - 2003, 49 p.
Natūraliomis ekonominės situacijos plėtojimosi sąlygomis visuminiai darbo ištekliai nėra vienalyčiai, nes ekonominėje sistemoje integruotos yra asmenų specifinės fizines ir intelektualinės charakteristikos. Tačiau integruotoms žmonių grupėms būdinga specifinių bruožų visuma. Todėl ES Šalyse išskiriamos visuomeniškai organizuotos bei neorganizuotos darbo jėgos grupės.
Neorganizuotai darbo jėgos grupei priskiriami tie integruoti asmenys. kurie dėl nepakankamo fizinio ar intelektualinio išsivystymo nesugeba sąmoningai efektyviai dalyvauti ūkinėje veikloje. Pavyzdžiui, mažamečiai vaikai, invalidai. senyvo amžiaus žmonės. Seni žmonės, nors ir ribotai, tačiau dar dirba asmeniniame ūkyje (pavyzdžiui, daržininkystė, gyvulių auginimas), dalyvauja paskirstant ūkinės veiklos produktus (pavyzdžiui, turgūs) ir pan.
Plėtojant ES ekonominę sistemą, didžiausią įtaką turi visuomeniškai organizuota darbo jėga. Ji aprėpia darbingąją visuomenės dalį, kuri laikui bėgant dėl įvairių priežasčių kinta ir kokybiškai, ir kiekybiškai. Kaip ir bet kurioje kitoje sistemoje, ES ekonominėje sistemoje vyksta natūralūs Žmonių gimimo, augimo bei mirties procesai. Tai savaime atsiliepia ir darbo jėgos kitimui visoje ES ekonominėje sistemoje nuo jos gimimo, augimo ir iki mirties. Vertinam visuomeniškai organizuotos darbo jėgos kitimą, būtina atsižvelgti į ekonominėje sistemoje integruotų žmonių bendrąsias vystymosi tendencijas, o ne į vienetinius diferencijuotus poslinkius.
Visuomeniškai organizuoti darbo ištekliai ES šalyse sąlyginai skirstomi į aktyviuosius, pasyviuosius ir rezervinius. Aktyvieji darbo ištekliai - tai darbinis...
Šį darbą sudaro 8491 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!