11. Civilinės teisės subjektai. Fiziniai asmenys. Juridiniai asmenys ir jų rūšys.
Civilinės teisės subjektai – fiziniai ir juridiniai asmenys, dalyvaujantys civiliniuose teisiniuose santykiuose. Fiziniais asmenimis vadinami žmonės, o juridiniais asmenimis žmonių sukurti teisiniai dariniai (organizacijos), turintys įstatymų tvarka suteiktą teisinį subjektiškumą. Teisinėje literatūroje vyrauja nuomonė, kad fizinių asmenų teisinį subjektiškumą sudaro civilinis teisnumas ir civilinis teisnumas.
Veiksnumas reiškia fizinio asmens galėjimą savo veiksmais savarankiškai įgyti civilines teises ir susikurti civilines pareigas. Net ir pasyvus elgesys, toks kaip palikimo atsisakymas, laikytinas veiksnumo pasireiškimu. CK draudžia apriboti fizinių asmenų civilinį teisnumą ar veiksnumą įstatymų nenumatytais pagrindais.
Būti ieškovu ar atsakovu teisme. Dažniausiai juridinis asmuo apibūdinamas per jo požymius.
Teisnumo turinys. Pagal 1 kriterijų juridiniai asmenys skirstomi į ribotos ir neribotos civilinės atsakomybės , o pagal 2 – į viešuosius ir privačius.
12. Sandorio samprata ir rūšys. Sandorio forma. Negaliojantys sandoriai.
Reikšmingiausi civilinių teisinių santykių dinamikai –teisiniai faktai, kurie vadinami sandoriais. Sandoriais laikomi asmenų veiksmai, kuriais siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti civilines teise ir pareigas. Naujajame CK asmenimis laikomi tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, kurie savo atliekamais veiksmais siekia sukurti tam tikrus teisinius padarinius. Taigi sandoriai - teisiniai aktai. Tačiau svarbūs ir vienašaliai teisiniai veiksmai. Sandoriai turi svarbią civilinę teisinę ir socialinę ekonominę reikšmę. Sandoriai skirstomi į vienašalius, dvišalius ir daugiašalius. Į rūšis skirstoma atsižvelgiant į tai, ar sandoryje išreiškiama vienos ar daugiau šalių valia. Sandorio šalies sąvoka nesutampa su sandorio dalyvio sąvoka. Būna atlygintini ir neatlygintini, konsensualiniai ir realiniai, kauzaliniai ir abstraktūs, Fiduaciariniai , Įprastiniai ir sąlyginiai sandoriai. Sandorio forma – išorinio sandorio dalyvių valios reiškimo būdas. Valia gali būti išreikšta tiesiogiai – žodine ar rašytine forma ir netiesiogiai – konkliudentinių veiksmų forma.
Kiekvieno sandorio būtini elementai – subjektai, valia, valios išreiškimas, turinys ir forma.
Kad sandoris galiotų reikalingos sąlygos:
1. sandorį sudarantys asmenys turi būti veiksnūs, o juridiniai asmenys turi turėti atitinkamą teisnumą;
2. sandorio turinys turi atitikti įstatymuose nurodytus reikalavimus;
3....
Šį darbą sudaro 2374 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!