Konspektai

Išsami civilinės teisės teorija

9.4   (2 atsiliepimai)
Išsami civilinės teisės teorija 1 puslapis
Išsami civilinės teisės teorija 2 puslapis
Išsami civilinės teisės teorija 3 puslapis
Išsami civilinės teisės teorija 4 puslapis
Išsami civilinės teisės teorija 5 puslapis
Išsami civilinės teisės teorija 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

2.Civilinės teisės reguliavimo dalykas. CT reguliavimo dalykas – kokius konkrečius santykius reguliuoja: turtiniai santykiai; su turtiniais susiję asmeniniai neturtiniai santykiai. Atsiranda sukūrus tam tikrą kūrinį (išradimai, daina, paveikslas, knyga); Šeimos santykiai. Kitokie asmeniniai neturtiniai santykiai. Tai tokie santykiai, kurių negalima išreikšti pinigais – asmeninės vertybės (vardas, lytis, reputacija, įmonės pavadinimas, prekių paslaugų ženklas).
3.Civilinės teisės principai. 1.2. str. įtvirtinti pagrindiniai CT principai. “Civiliniai santykiai reglamentuojami vadovaujantis jų subjektų lygiateisiškumo, nuosavybės neliečiamumo, sutarties laisvės, nesikišimo į privačius santykius, teisinio apibrėžtumo, proporcingumo ir teisėtų lūkesčių, neleistinumo piktnaudžiauti teise ir visokeriopos civilinių teisių teisminės gynybos principais. Civilines teises gali apriboti tik įstatymai ar įstatymų pagrindu – teismas, jeigu toks apribojimas būtinas viešajai tvarkai, geros moralės principams, žmonių sveikatai ir gyvybei, asmenų turtui, jų teisėms ir teisėtiems interesams apsaugoti. 1.5. str. protingumo, sąžiningumo ir teisingumo principai.
4.Civilinės teisės šaltiniai.LR Konstitucija, šis kodeksas, kiti įstatymai, LR tarptautinės sutartys. Vyriausybės nutarimai ir kitų valstybės institucijų teisės aktai civilinius santykius gali reglamentuoti tik tiek, kiek įstatymų nustatyta. Teismas turi teisę pripažinti negaliojančiu Civiliniam kodeksui ar kitam įstatymui prieštaraujantį teisės aktą ar jo dalį, jeigu šio akto ir Konstitucijos ar įstatymų atitikimo kontrolė neįeina į Konstitucinio Teismo kompetenciją. Įsiteisėjęs teismo sprendimas skelbiamas “Valstybės žiniose”.
5.Civilinis teisnumas .
Tai galėjimas turėti civilines teises ir pareigas pripažįstamas visiems fiziniams asmenims, tai bendra abstrakti galimybė būti subjektu visų teisių ir pareigų, kurias pripažįsta ir leidžia įstatymai. Piliečio teisnumas atsiranda gimimo momentu ir išnyksta jam mirus. Teisnumas nepriklauso nuo žmogaus amžiaus, sveikatos ir mirties priežasties. Teisnumo turinys – fiz. asmenys vadovaujantis įstatymais gali turėti turtą, ,kaip privačios nuosavybės objektą, teisę verstis ūkine komercine veikla, steigti įmones ar kitokius juridinius asmenis, paveldėti turtą ir palikti jį tetamentu, pasirinkti veiklos rūšį ir gyvenamąją vietą, turėti išradimo, pramoninio pavyzdžio autoriaus teises, taip pat turėti kitokias turtines ir civilines teisės saugomas asmenines neturtines teises.
6.Civilinis veiksnumas ir jo rūšys. Fizinio asmens...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5133 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (5133 ž.)
Darbo duomenys
  • Civilinės teisės konspektas
  • 6 psl., (5133 ž.)
  • Word failas 110 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt