Referatai

Pitagoro teoremos įrodymo būdai

9.8   (2 atsiliepimai)
Pitagoro teoremos įrodymo būdai 1 puslapis
Pitagoro teoremos įrodymo būdai 2 puslapis
Pitagoro teoremos įrodymo būdai 3 puslapis
Pitagoro teoremos įrodymo būdai 4 puslapis
Pitagoro teoremos įrodymo būdai 5 puslapis
Pitagoro teoremos įrodymo būdai 6 puslapis
Pitagoro teoremos įrodymo būdai 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Pitagoras Samietis gyveno VI a. Pr. m. e. Tikslią datą pasakyti yra tikrai sunku. Vos ne kiekviena skirtinga knyga pateikia ir skirtingą Pitagoro gimimo - mirties datą. Bet tai galbūt ir nėra jau taip svarbu.
Pitagoras buvo garsus graikų filosofas ir matematikas. Šiam mokslininkui bei jo mokiniams priskiriami sveikųjų skaičių ir proporcijų svarbių savybių atradimai. Iš tiesų, biografinės žinios apie Pitagorą yra labai negausios ir ne visai patikimos. Jis daug keliavo po Rytų šalis, lankėsi Egipte ir Babilonijoje. Senovės graikų rašytojas istorikas ir matematikas Jamblichas (III m.e.a.) "Pitagoro biografijoje" pasakoja, kad pastarasis mokėsi aritmetikos, muzikos, astronomijos ir kitų mokslų Babilonijoje.
Pitagoras buvo vienas iš tų mokslininkų, kurių dėka matematikos žinios iš Egipto ir Babilonijos pateko į Graikiją. Grįžęs į tėvynę, Pitagoras apsigyveno vienoje pietų Italijos graikų kolonijoje ir čia subūrė garsią "Pitagoro mokyklą".Ši mokykla turėjo didžiulę reikšmę Graikijos gyvenime. Savo filosofija pitagoriečiai siekė įrodyti, kad pasaulio tvarka yra nekintanti ir amžina. Savo filosofines-politines ir religines idėjas Pitagoro mokyklos mokiniai mėgino grįsti nekintamais skaičių dėsniais, bandė derinti du nesutaikomus dalykus - religiją ir skaičių mokslą, todėl jų aritmetiką gaubia fantastinės ir mistinės pažiūros. Nepaisant to, jų skaičių moksle yra daug mokslinių faktų. Pitagorui mirus, jo mokyklą nusiaubė į valdžią atėję vergvaldžiai demokratai ir ji visiškai nustojo egzistuoti apie IV a.pr.m.e. vidurį.
Pitagoro mokykloje aritmetika buvo glaudžiai siejama su muzika. Netgi yra legenda, kad Pitagoras, eidamas pro kalvę, išgirdęs kūjų smūgių sukeliamus skirtingo aukščio garsus. Remdamasis šiuo atradimu ir tyrinėdamas garsus, skleidžiamus skirtingo ilgio stygų, Pitagoras pastebėjęs, kad, sumažinus stygos ilgį perpus, tonas pakyla oktava. Trys stygos sukelia malonų, harminingą garsų derinį, kai jų ilgiai sutinka kaip 6:4:3. Iš to pitagoriečiai sprendė, kad nuo skaičių priklausanti harmonija ir kad skaičiai visada apsprendžia daiktų ir reiškinių savybes. Prieš mirtį Pitagoras savo mokiniams prisakė tyrinėti muziką ir aritmetiką.
Taigi, trumpai kalbant apie Pitagoro mokyklą, galima...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 713 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Įvadas..3
 • Pitagoro teoremos įrodymas4
 • Paprastesnis Pitagoro teoremos įrodymas.4
 • Ant stačiojo trikampio įžambinės nubrėžto kvadrato plotas lygus kvadratų, nubrėžtų ant trikampio statinių, plotų sumai..5
 • Išvados6
 • Literatūra7

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (713 ž.)
Darbo duomenys
 • Matematikos referatas
 • 7 psl., (713 ž.)
 • Word failas 70 KB
 • Įkeltas: 2024 m.
 • Lygis: Mokyklinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt