Referatai

Piniginiai kaštai

10   (1 atsiliepimai)
Piniginiai kaštai 1 puslapis
Piniginiai kaštai 2 puslapis
Piniginiai kaštai 3 puslapis
Piniginiai kaštai 4 puslapis
Piniginiai kaštai 5 puslapis
Piniginiai kaštai 6 puslapis
Piniginiai kaštai 7 puslapis
Piniginiai kaštai 8 puslapis
Piniginiai kaštai 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kaštai – tai pagrindinis veiksnys, kuris lemia firmos norus ir galimybes pasiūlyti prekę rinkoje. Ekonomistai juos supranta kaip išlaidas ir prarastas galimybes, nes jiems svarbu surasti būdus, kaip sumažinti būsimus kaštus ir padidinti firmos pelningumą. Todėl juos kaštai domina platesne ekonomine prasme, kaštai, susiję su kitokia, geresne išteklių panaudojimo alternatyva. Tokie kaštai vadinami alternatyviniais kaštais ir jie suprantami ne kaip pinigų suma, sumokėta už sunaudotus gamybos veiksnius, o kaip prarastos pajamos, nepanaudojus firmoje suvartotų gamybos veiksnių kitu, geriausiu būdu.
Firmos požiūriu, ekonominiai kaštai – tai mokėjimai gamybos veiksnių savininkams arba jų pajamos, kurios privalo būti tokio dydžio, kad šie veiksniai nebūtų naudojami kitose, alternatyviose gamybose.
Šie mokėjimai būna dvejopi. Jie gali būti išoriniai, t.y., kai mokama už nuomojamus ar įsigyjamus gamybos veiksnius. Tai firmos mokėjimai už energiją, kurą, žaliavas, darbą, apsaugą ir kt. Pinigai, išleidžiami šiems ištekliams, vadinami eksplicitiniais ( tiesioginiais) kaštais. Pvz., jei kalbama apie parduotuvę, tai eksplicitinius kaštus sudarys eksploatacijos išlaidos, turto mokestis, apmokėjimas didmeninės prekybos įmonėms už prekes, samdomo pardavėjo alga.
Tačiau firma kai kuriuos jai reikalingus išteklius gali turėti pati. Tai savininkų vadovavimo meistriškumas ir finansiniai ištekliai. Vadovavimo meistriškumo kaštai yra užmokestis, kurį vadovas galėtų gauti dirbdamas pagal kitą, geriausią pasirinkimą. Atitinkamai finansinių išteklių kaštai yra pajamos, kurias jie duotų, optimaliai investuoti. Tai yra firmos vidiniai kaštai. Kadangi už šiuos išteklius pinigai tiesiogiai nemokami, jų kaštai laikomi implicitiniais (numanomais) kaštais. Pvz., tarkime, kad savininkui priklauso parduotuvės pastatas, jis naudoja nuosavus pinigus inventoriaus finansavimui ir pats dirba parduotuvėje. Šių išteklių implicitinius kaštus sudarys nuoma, kurią savininkas galėtų gauti, jei išnuomotų pastatą kitai firmai, palūkanos ar dividendai, kuriuos duotų jo pinigai, investuoti į kitą veiklą, alga, kurią jis galėtų gauti, dirbdamas kitoje firmoje.
Taigi firmos ekonominiai kaštai susideda iš visų vidinių ir išorinių kaštų vertės, t.y. eksplicitinių ir implicitinių kaštų. Firma veikia normaliai, patenkinamai, jos veikla apsimoka, jei pajamos už parduotą produkciją...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1100 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1100 ž.)
Darbo duomenys
  • Apskaitos referatas
  • 9 psl., (1100 ž.)
  • Word failas 159 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Ilgojo ir trumpojo laikotarpio kaštai

Ilgojo ir trumpojo laikotarpio kaštai Apskaita Peržiūrėti darbą

Kaštai ir jų klasifikacijos analizė

Kaštai ir jų klasifikacijos analizė Apskaita Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt