Referatai

Pilietinė visuomenė

10   (1 atsiliepimai)
Pilietinė visuomenė 1 puslapis
Pilietinė visuomenė 2 puslapis
Pilietinė visuomenė 3 puslapis
Pilietinė visuomenė 4 puslapis
Pilietinė visuomenė 5 puslapis
Pilietinė visuomenė 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

„Šiandien nėra svarbesnio uždavinio už pilietinės tvarkos atkūrimą tose visuomenėse, kur visagalė valstybė tą tvarką pavertė griuvėsiais. Būtų klaida manyti, kad valdžia gali atlikti šį uždavinį. Pilietinė visuomenė gimsta iš spontaniškų ir žmogiškų laisvos tautos veiksmų... Moralinį visuomenės audinį lengviau sunaikinti, negu kruopščiai jį sukurti ir perduoti iš kartos į kartą.
Pastaraisiais metais tiek publicistikoje, tiek ir mokslinėje literatūroje siektina visuomenės organizavimo ar organizavimosi forma vadinama ne demokratine, bet pilietine visuomene (angl. civic society). Plačiąja prasme pilietinė informacija suvokiama kaip tokia, kuri yra susijusi su individo ir valstybės santykiais. Klasikinės pilietinės visuomenės teorijos akcentuoja tris elementus: pilietinį, socialinį ir politinį. Visi šie elementai apima tiek valstybės, tiek ir individo teises ir pareigas. O tam būtinas priėjimas prie informacijos. Siauresne prasme pilietinė - tai informacija apie teises ir informacija, reikalinga demokratinei kontrolei.
Egzistuoja daugybė skirtingų pilietinės visuomenės apibrėžimų. Pagal plačiausią apibrėžimą pilietinė visuomenė - tai visos savanoriškos organizacijos tarp individo ir valstybės. Šalia šio egzistuoja daugybė kitų pilietinės visuomenės apibrėžimų.
Kadangi supratimas kas yra pilietinė visuomenė yra labai įvairus, tai negalime jos vadinti net sąvoka - tai greičiau idėja.
Stipri pilietinė visuomenė - vienas pagrindinių valstybės saugumo garantų.
• organizuotos bendruomenės
• klubai (įskaitant sporto klubus)
• profesinės sąjungos
• kultūrinės ir religinės grupės
• labdaros organizacijos
• kooperatyvai
• aplinkosauginės grupės
• profesinės organizacijos
• akademinės institucijos
• vartotojų organizacijos
• žiniasklaida
• bažnyčios
Pagal kai kuriuos apibrėžimus pilietinės visuomenės institucijoms taip pat priskiriamos ir verslo organizacijos bei politinės partijos.2
Pilietinės visuomenės egzistavimui būtinos tiek formalios, konstitucinės sąlygos, tiek ekonominiai bei kultūriniai faktoriai. Todėl galime kalbėti apie „pilietinės visuomenės formavimąsi“.
Lietuvoje po nepriklausomybės atkūrimo pastebimas laipsniškas pilietinės visuomenės formavimasis. Tačiau, mano nuomone, pilietinė visuomenė yra sudėtingas, labai trapus ir dažnai net paslaptingas organizmas, kuris auga ištisus dešimtmečius ar net amžius.
Tam tikra pilietinės visuomenės formavimosi apraiška galima laikyti kooperatyvus, kurie buvo viena pirmųjų individualios – nevalstybinės – veiklos forma, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę 1990 metais.
Lietuvos Respublikos Konstitucijoje yra rašoma, kad „...Kiekvienas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 947 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (947 ž.)
Darbo duomenys
  • Sociologijos referatas
  • 6 psl., (947 ž.)
  • Word failas 53 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt