Aktualumas. Lietuvoje pieno sektorius yra viena iš svarbiausių, istoriškai susiformavusių žemės ūkio dalių. Kaimuose egzistuojančios stiprios smulkaus ūkininkavimo prielaidos yra palankios pieno gamybai, todėl Lietuva šiuo požiūriu išsiskiria iš daugelio Europos Sąjungos valstybių kaip turinti didelį, tačiau mažai efektyvų, smulkių pieno ūkių sektorių, kuris didesnę reikšmę turi ne šalies ekonomikai, o socialinei būklei.
Lietuvos pieno sektorius, jo būklė ir tendencijos bei įtaka šalies ekonomikai, nagrinėjami plačiai ir išsamiai. Reguliariai pieno sektoriaus analizei daug dėmesio skiria Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas, Žemės ūkio ministerija, įvairūs žemės ūkio specialistai, aktyviai pieno sektoriaus tyrimų ir tendencijų vertinimų srityje veikia Lietuvos pienininkų asociacija.
Lietuvos pieno produktų rinka yra ganėtinai nedidelė, joje veikiantys trys pagrindiniai dalyviai, turintys didelį gamybos augimo potencialą, įtemptai konkuruoja, be to, Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, susiformavo palankios galimybės mažmeninės prekybos tinklams importuoti pieno produktus iš kaimyninių valstybių. To pasėkoje Lietuvos pieno produktų gamintojams kyla neišvengiamas poreikis plėstis į eksporto rinkas.
Tyrimo objektas – Lietuvos pieno produktų rinka.
Tyrimo tikslas – išnagrinėti Lietuvos pieno produktų rinkos struktūrą ir tendencijas.
1. Ištirti pieno produktų rinkos struktūrą Lietuvoje.
2. Išnagrinėti pagrindinius pieno produktų rinkos Lietuvoje vystymosi aspektus.
1. Pieno PRODUKTŲ RINKOS STRUKTŪRA lIETUVOJE
Lietuvos pieno produktų rinka šiuo metu gali būti traktuojama kaip esanti formavimosi periodo pabaigoje, pereinanti į pastovios konjunktūros būklę. Sovietmečiu vyravęs pieno perdirbimo monopolis rinkos ekonomikos sąlygomis transformavosi į konkurencinės monopolijos modelį, kurio pagrindiniai dalyviai yra trys stambios pieno perdirbimo įmonės: AB „Pieno žvaigždės“, AB „Rokiškio sūris“ ir AB „Žemaitijos pienas“ (Plunksnis, 2006).
AB „Pieno žvaigždės“ buvo įsteigta 1998 metais sujungus AB „Mažeikių pieninė“ ir AB „Pasvalio sūrinė“. 2000 metais prie AB „Pieno žvaigždės“ buvo prijungta AB „Kauno pienas“. 2003 metų pabaigoje AB „Pieno žvaigždės“ valdė 64,2 proc. antrinės įmonės AB „Panevėžio pienas“ akcijų. Per 2004 metus įmonė įsigijo likusias antrinės bendrovės akcijas. Tų pačių metų gale AB „Panevėžio pienas“ buvo prijungta prie AB „Pieno žvaigždės“ ir gavo filialo statusą....
Šį darbą sudaro 1436 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!