Darbinė aplinka.
• Principinės programos valdymo galimybės tokios pat kaip ir Worde. Komandos surašytos struktūrizuotuose meniu, įrankinės su komandų mygtukais analogiškai iškviečiamos į ekraną, kai to reikia: View>Toolbars...
• Darbolapis sudarytas iš karkasinės lentelės iš 256 stulpelių ir 65536 eilučių. Stulpeliai žymimi abėcėlės eilės tvarka raidėmis (A, B,...AA, AB,...), eilutės skaičiais. Paprastai rodoma tik dalis lentelės, kai reikia slinkties juostų pagalba galima patekti į norimą sritį. Duomenys rašomi į langelius, kuriuos apibrėžia jų koordinatės.
• Darbolapių gali būti keli. Jų pavadinimai (Sheet) matyti ekrano apačioje. Duomenys kiekvienam darbolapyje gali egzistuoti savarankiškai arba būti tarpusavyje susieti.
• Veiksmas atliekamas aktyviame langelyje – pastarasis apibrėžtas storesne linija. Spragsėdami su pele galime pasirinkti norimą langelį.
• Duomenis galime rašyti: a) langelyje – du kartus spragtelėjus pele langelį pelės pliusas pavirs į teksto žymeklį arba b) formulės eilutėje, kuri yra iš kart po įrankinių. Formulės eilutės pradžioje matyti aktyvaus langelio koordinatės. Papildomi simboliai (jie matyti kai txt. žymeklis yra formulės eilutėje): X – atšaukia parašytus duomenis (Cansel atitikmuo); – fiksuoja parašytus duomenis (Enter atitikmuo).
◦ Skaičiuoklės dokumentai išsaugomi su plėtiniu xml. Dokumento varde nevartojami simboliai: / \ : * ? „ < > |. Vardo ilgis iki 218 simbolių. Galutinis rinkmenos kelias (aprašas, kur saugoma rinkmena) turi būti ne ilgesnis nei 255 simboliai.
◦ Skaičiuoklės kelis dokumentus galima išsaugoti kaip „knygą“. Šis veiksmas atliekamas taip: atidaromos kelios rinkmenos, kurios sudarys „knygą“; įvykdome komandą: File>Save Workspace...
Darbas su langeliu
Langelio pasirinkimas: langelis pasirenkamas spragsint per jį pele. Sukūrus naują dokumentą, aktyvus būna lentelės pirmasis langelis. Klaviatūros rodyklės ir kitos txt. žymeklio valdymo komandos naudojamos worde tinka ir čia judėti nuo vieno langelio prie kito.
Judėjimui naudojami Home, End, PafeUp, PageDown ir rodyklių klavišai.
Langelių žymėjimas:
• Keli langeliai iš eilės pažymimi tempiant pele, kai yra nuspaustas pelės kairysis mygtukas. Laikant nuspaudus CTRL klavišą ir tuo pat metu spragsint pele, žymimos kelios langelių sritys.
• Stulpelis ar eilutė...
Šį darbą sudaro 6863 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!