1. Dėmesio perkėlimas ( lengvas, sunkus) - tai sąmonės nukreipimas nuo dėmesio objekto į foną arba iš vienos veiklos į kitą.
2.Dėmesio platumas (apimtis, paskirstymas) - tai mūsų gebėjimas vienu metu suvokti keletą įvykių, objektų ir dėmesį paskirstyti. Dėmesys paskirstomas, kai tenka vienu metu atlikti keletą darbų.
3. Dėmesio intensyvumas (aukštas, žemas) - tai jo sutelkimas( arba koncentravimas) į objektą. Labai sutelktas dėmesys vadinamas koncentruotu, o menkai- išblaškytu. Jis pasireiškia įsigilinimu į pasirinktą objektą ir atsiribojimu nuo pašalinių poveikių.
4. Dėmesio patvarumas ( lengvas, sunkus) – nusako dėmesio trukmę-tai, kiek laiko sugebame išlaikyti dėmesį, nukreiptą į vieną objektą. Dėmesio patvarumą skatina teigiamos emocijos, veiklos pobūdis, įdomumas ir t.t.
● Nevalingą – jis atsiranda be išankstinio tikslo, o jam palaikyti nereikia pastangų. Jį sukelia stiprūs dirgikliai: ryški šviesa, aštrus kvapas, intensyvus garsas ir t.t.
● Valingą – atsiranda turint išankstinį tikslą, o jam palaikyti reikalingos valios pastangos. Jis pasireiškia visais atvejais, kai žmogus imasi nepatrauklios, bet būtinos veiklos. Valingą dėmesį reguliuoja pats žmogus.( pvz. mokinys rengia nemėgstamas namų užduotis).
● Savaiminį (povalinis) – atsiranda turint išankstinį tikslą, o jam palaikyti nereikia pastangų. ( pvz. pradžioje žmogus mokosi per dideles valios pastangas, vėliau pajutęs pažangą toliau dirba įsitraukęs be valios pastangų).
KLASIFIKACIJA
1. Dėmesingumas – pastovi asmenybės savybė, pasireiškianti dėmesio patvarumu, geru paskirstymu ir perkėlimu, atsparumu triukšmui ir sugebėjimais valios pastangomis reguliuoti savo dėmesį.
2. Išsiblaškymas – dėmesio priešingybė. Skiriamos 2 jo atmainos:
● Tikrasis išsiblaškymas – nesugebėjimas ilgiau susitelkti ir atsispirti pašalinėms įtakoms. Gali būti pastovesnis ir laikinas išsiblaškymas.
● Netikras (profesoriškas) išsiblaškymas – atsiranda dėl didelio dėmesio sutelktumo prie pagrindinių objektų ir menkojo paskirstymo bei perkėlimo.
● Pseudoišsiblaškymas – dėmesio susilpnėjimas vienų objektų ir įvykių atžvilgiu dėl stipraus jo sutelkimo į kitus.
INDIVIDUALŪS SKIRTUMAI
2.
Jutimas – tiesioginis daiktų bei reiškinių kaip visumos pažinimas, kai tie daiktai, reiškiniai veikia jutimo organus .Jutimas – procesas, jo rezultatas – pojūtis.
1. Nuo fizinės energijos rūšies priklauso pojūčio pobūdis...
Šį darbą sudaro 1827 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!