Pažeidžiamiausių socialinių grupių teisių padėtis.
Neįgaliųjų teisės.
Neįgalieji – asmenys, kurie dėl įgimtų ar įgytų fizinių ar psichinių trūkumų visai arba iš dalies negali pasirūpinti savo asmeniniu ir socialiniu gyvenimu, įgyvendinti savo teisių ir vykdyti pareigų. Šie žmonės, nepriklausomai nuo neįgalumo priežasties, pobūdžio, pasireiškimo laipsnio, turi tas pačias teises kaip ir kiti asmenys. Neįgaliesiems, negalintiems savarankiškai įgyvendinti savo teisių, visuomenė ir valstybė privalo teikti papildomą paramą ir garantijas, jie turi būti apsaugoti nuo bet kokio išnaudojimo, diskriminavimo, juos įžeidžiančio arba paniekinančio elgesio.
Jungtinės Tautos apskaičiavo, kad pasaulyje yra daugiau nei 500 milijonų žmonių su negalia. 80 proc.šio skaičiaus asmenų gyvena besivystančių valstybių kaimo vietovėse. 70 proc. neįgalių galimybės gauti tokias paslaugas, kurios jiems yra būtinos - žymiai apribotos arba apskritai nepasiekiamos. 1981 metus Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė Asamblėja paskelbė Tarptautiniais invalidų metais su devizu "Visiškas dalyvavimas ir lygybė" ir nustatė, kad į visa apimančią Pasaulinę veiklos programą, į kurią įeina ir invalidų veikla, turi įeiti veiksmingos tarptautinės ir nacionalinės priemonės invalidų "visiškam dalyvavimui" socialiniame gyvenime ir plėtojime bei "lygybės" tikslams įgyvendinti. Siekdamas efektyviau įgyvendinti Invalidų socialinės integracijos įstatymą bei tarptautiniuose aktuose įtvirtintas invalidų teises, Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė 1996 metus Lietuvoje Invalidų metais. Vyriausybė parengė ir vykdo valstybinę, o savivaldybės - teritorines Invalidų metų programas ir skiria joms įgyvendinti lėšų iš savo biudžetų. Be to, Vyriausybė dar 1992 m. balandžio 7 d. nutarimu Nr. 253 patvirtino Valstybinės invalidų medicininės, profesinės, socialinės reabilitacijos programos kryptis 1992 - 2002 metams.
Lietuvoje pagal MSEK duomenis invalidumo rodiklis siekia iki 10 proc., t.y. bendras neįgaliųjų skaičius sudaro apie 340 tūkst. Lietuvos gyventojų. Invalidumas skirstomas į pirmąkart ir pakartotinai nustatomą. Šalyje nuo 1991 m. kasmet didėjo bendras ir pirminis invalidumas. 1999 m., palyginus su 1997 m., invalidumas išaugo 1,5 karto. 1997 m. palyginus su 1993 m. invalidų skaičius padidėjo dvigubai. Invalidumo struktūroje didėjo invalidumo grupės sunkėjimo rodiklis (70 %...
Šį darbą sudaro 6578 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!