Kiekvieno ūkio subjekto sėkmingo egzistavimo prielaida yra pardavimo pajamų gavimas. Įmonės yra steigiamos tam, kad su mažiausiomis sąnaudomis uždirbtų kuo daugiau pajamų.
Pajamos didina įmonės nuosavą kapitalą. Tačiau pajamomis nėra pripažįstamas įmonės turtas, kuris didėja dėl savininkų įnašų, skirtų akciniam kapitalui padidinti ar įmonės nuostoliams padengti. Tokie įnašai nesiejami su įmonės veikla. Todėl, gavus papildomų akcininkų įnašų, registruojamas nuosavo kapitalo padidėjimas, kuris parodomas ne pelno (nuostolio) ataskaitoje, bet nuosavo kapitalo pokyčių ataskaitoje.
Buhalterinės apskaitos literatūroje pajamos apibūdinamos siejant jas su ūkio subjektų veikla. Pajamos yra siejamos su galutiniu įmonės veiklos rezultatu – pelnu. Kuo daugiau ūkio subjektas uždirbs pajamų, tuo geresni bus veiklos rezultatai.
Pajamos pripažįstamos tada, kai įmonei atsiranda galimybė gauti būsimą ekonominę naudą, kuri gali būti tinkamai įvertinta.
Buhalteriai susieja pajamas su nusistatytu ataskaitiniu laikotarpiu. Tai reiškia, kad nustatydami pajamas jų reikia pripažinti tiek, kiek jų buvo uždirbta per ataskaitinį laikotarpį. Pagrindinį ataskaitinį laikotarpį nustato valdžia. Jis vadinamas finansiniais metais. Finansiniai metai lygūs vieneriems metams, tačiau jis nebūtinai turi sutapti su kalendoriniais metais. Įmonės finansiniai metai trunka 12 mėnesių.
Šio darbo tikslas yra atskleisti pajamų pripažinimo būdus.
Problema – Kaip pripažinti pajamas.
Tyrimo metodai:
1. Mokslinės literatūros analizė.
Tikslams pasiekti bus naudojami tokie uždaviniai:
◦ Išsiaiškinti pajamų rūšis;
◦ Išanalizuoti pajamų pripažinimo kriterijus;
◦ Išsiaiškinti kokiu principu pripažįstamos pajamos apskaitoje.
1. PAJAMŲ SAMPRATA IR REIKŠMĖ
Pajamos tai ūkio subjekto ekonominės naudos padidėjimas per ataskaitinį laikotarpį, t. y. ūkio subjekto turto padidėjimas arba įsipareigojimų sumažėjimas, kai dėl to padidėja nuosavas kapitalas, išskyrus papildomus savininko įnašus.
Pajamų atsiradimas dažniausiai pasireiškia įmonės turto (pinigų, atsargų, pirkėjų skolų, gautinų sumų ar kito turto) padidėjimu. Tačiau jei įmonė gautą naudą (dažniausiai pinigais) pirmiausia panaudoja skoloms ir prievolėms likviduoti, tada pajamų uždirbimas pasireiškia įmonės įsipareigojimų sumažėjimu.
Pajamos didina įmonės nuosavą kapitalą. Tačiau pajamomis nėra pripažįstamas įmonės turtas, kuris didėja dėl savininkų įnašų, skirtų akciniam kapitalui padidinti ar įmonės nuostoliams padengti. Tokie įnašai nesiejami su įmonės veikla. Todėl, gavus papildomų akcininkų...
Šį darbą sudaro 5353 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!