Visi
Konspektai
Referatai
Verslo planai
Kursiniai darbai
Šperos
Namų darbai
Tyrimai
Pristatymai
Planai
Pavyzdžiai
Laiškai
Analizės
Testai
Uždaviniai
Pamokų planai
Laboratoriniai darbai
Rašiniai
Diplominiai darbai
Praktikos ataskaitos
Recenzijos
Esės
Kalbėjimai
Kita
Potemės
Magistro darbai
Bakalauro darbai
Pastraipos
Rodyti daugiau...
Rasta 3,139 rezultatų
Kaip parašyti kalbėjimą, planą? (stuktūra)
Kaip parašyti kalbėjimą, planą? (stuktūra)
10   (1 atsiliepimai)
Kaip parašyti kalbėjimą, planą? (stuktūra)

Kurį lietuvių kultūros reiškinį – literatūrą, kiną, teatrą – ir kodėl laikytumėte didžiausia visų laikų vertybe? Pristatykite jį ir pagrįskite savo pasirinkimą.
Planas
I. Lietuvių kultūros reiškiniai – visų laikų vertybės.
II. Literatūra – didžiausia kultūros vertybė.
1. Lietuvių literatūroje glūdi istorinė tautos patirtis ir praeitis.
2. Kalba ir literatūra – neatskiriami tautos simboliai.
3. Knygos – prasmingo gyvenimo liudininkės.
III. Literatūra – sielos veidrodis.
Naudoti šaltiniai:
TEKSTAS (pagal planą)
ir komentarai (skliaustuose kita spalva)

I. Nuo senų laikų žmonės kūrė: rašė knygas, režisavo filmus, statydavo spektaklius. Tokie užsiėmimai teikdavo laimę, vertė mąstyti apie gyvenimą, kasdienybę, kas sieja visus žmones visais laikais – reikėjo pastebėti amžinąsias vertybes ir pateikti kūrinyje. Tiek literatūra, tiek kinas bei teatras visada žmogui teikdavo malonę, juk gera atsipalaidavus paskaityti kūrinį, pažiūrėti įdomų filmą, pamatyti gyvą spektaklį. (pradedama žvelgiant plačiau, sudominama) Ypač jei pagrindinė tokio kūrinio mintis yra susijusi su tikru gyvenimu, kasdienybe, netgi rūpesčiais – žmogų domina tai, kas susiję su juo. Išties sunku pasakyti, kuris lietuvių kultūros reiškinys yra pati didžiausia vertybė. Tačiau geriau pagalvojusi aš manau, kad svarbiausia yra literatūra. Mūsų tauta garsėja daugeliu garsių rašytojų, kurie turėjo ypatingą talentą rašyti – be vaizdų ir vaidinimo apibūdinti situacijas, nupasakoti išvaizdą ir daugelį kitų smulkmenų pateikti popieriaus lape. Norėčiau aptarti keletą lietuvių literatūros kūrinių ir įrodyti, kad vis dėlto literatūra yra pati didžiausia kultūros vertybė. (pagrindinė mintis – tiltas, jungiantis įžangą su dėstymu)
II.1. Literatūra yra viena iš meno šakų – rašytinis ir sakytinis žodžio menas. Lotyniškas žodis literatūra reiškia tai, kas parašyta. Tik iš jos plačiau ir turiningiau suvokiame įvairių amžių ir tautų istoriją, grožinę literatūrą, sudarome įvairiapusiškesnę mūsų pačių gyvenimišką patirtį, tarsi gyvename daugybę gyvenimų, suartinančių mus su visų laikų pasauliu. Literatūra – tai patirtis. Įsisavindami šią sukauptą patirtį mes tobulėjame, suvokiame savo idealus, tikslus. Tik literatūra gali perduoti žmonijos dvasią, kuri kaip paveldas lieka ateinančioms kartoms, nes knygose sukaupta...

Mokytojo kaip klasės auklėtojo metinis veiklos planas
Mokytojo kaip klasės auklėtojo metinis veiklos planas
9.6   (3 atsiliepimai)
Mokytojo kaip klasės auklėtojo metinis veiklos planas

Mokinių elgesio aptarimas pamokų metų ir popamokinėje veikloje.
Pokalbis apie bendravimą su savo bendraklasiais. Pirmos ekskursijos aptarimas.
Disputas „Kaip praėjo pirmas mokslo metų mėnuo.
Susirinkimas. Mokslo metų ateities vizijos kūrimas. Telefonų numerių ir adresų rinkimas.
Naujų mokytojų pristatymas klasei
Individualūs pokalbiai
Asmens bylos (mokslo metų pradžioje).
Pažymių knygelės – kas antrą savaitę.
SPALIS
1.
2.
3.
4.
Policijos diena (renginys). Dalyvauja policijos komisaras.
Mokytojų diena (renginys)
Lytinis brendimas. Dalyvauja daktarė-ginekologė.
Ekskursija Vilniaus Katedroje.
Mokyklos aplinkos tvarkymas ir kapų tvarkymas, ruošiantis lapkričio pirmos belaukiant...
Individualios konsultacijos
Pasikalbėti su dalykų mokytojais apie mokinių elgesį pamokų metu.
Pažymių knygelės – kas antrą savaitę.
LAPKRITIS
1.
2.
3.
4.
Rudeninės atostogos.
Pokalbis apie pirmos pagalbos suteikimą. Dalyvauja mokyklos medicinos seselė.
Popietė: ”Kaip aš jaučiuosi tarp savo bendraklasiu”
Kvadrato varžybos.
Informacija tėvams apie mokinių pažangumą ir pokalbiai apie jų vaikų problemas.
Susirinkimas signaliniams trimestrams ir lankomumui aptarti.
Pokalbiai dėl mokinių lankomumo.
Pažymių knygelės – kas antrą savaitę.
GRUODIS
1.
2.
3.
4.
Popietė skirta paminėti AIDS dienai, diskusija klasėje, dalyvavimas mokyklos renginyje
Pokalbis apie elgesio pažeidimus ir pareigų nevykdymą klasėje.
Ruošimasis naujametiniam karnavalui ir renginiui mokykloje
Renginys ”Žiemos puokštė”
Kaukių karnavalas.
Pokalbiai apie mokinių mokymąsi.
Pagalba ir tėvų dalyvavimas Kaukių karnavale.
Individualūs pokalbiai su vaikų, kurie buvo nepažangūs ir blogai lankė mokyklą, tėvais
Pasiruošimai šventei ir mokykliniam karnavalui.
Asmens bylos (mokslo metų pradžioje).
Pažymių knygelės – kas antrą savaitę.
SAUSIS
1.
2.
3.
4.
Žiemos atostogos.
Mokyklos renginys skirtas Sausio-13 įvykiams prisiminti.
Klasės valandėlė. I pusmečio rezultatų aptarimas ir individualus pokalbiai.
Socialinė veikla. Išvyką į vaikų globos namus. „Ištieskim pagalbos ranką tiems, kuriems ištiktųjų tuo reikia“...
Paskaita „Kodėl man neramu dėl savo vaiko?“
I pusmečio rezultatų aptarimas.
Dalykiniai žaidimai tėvų...

1-2 kl. mokinių lietuvių k. pamokos planas DIKTANTAS
1-2 kl. mokinių lietuvių k. pamokos planas DIKTANTAS
9.8   (2 atsiliepimai)
1-2 kl. mokinių lietuvių k. pamokos planas DIKTANTAS

Jungtinės 1-2 kl. mokinių lietuvių k. pamokos planas DIKTANTAS

Klasės auklėtojo metinis veiklos planas
Klasės auklėtojo metinis veiklos planas
10   (1 atsiliepimai)
Klasės auklėtojo metinis veiklos planas

Klasės tarybos rinkimai, pokalbis su klase apie drausmę, kultūringumą pamokų ir pertraukų metu
Paskaita”Kad mokytis būtų paprasta ir įdomu”, leidinio”Mokytis gali būti lengviau” apžvalga
Sociometrijos tyrimas.Analizė, aptarimas.
Individualios konsultacijos
Tėvų susirinkimas:Mokinio šeimos pažinimas.
Klasės bendruomenės formavimas.
Susipažinimas su klase
Mokyklos vidaus taisyklių pristatymas
Individualūs pokalbiai
Atkreipti dėmesį į klasės susiskaldymą, grupuotes, stengtis suburti klasės kolektyvą.
Dokumentacijos tvarkymas
SPALIS
1 savaitė
2 savaitė
3 savaitė
4 savaitė
Mokytojų diena (dalyvavimas mokyklos renginiuose)
Higiena mūsų gyvenime. Lytinis brendimas (dalyvauja med.sesėlė)
Pokalbis su mergaitėmis : “Kūno įvaizdis ir sveikata”, “Atsakinga motinystė, neplanuoto pastojimo prevencija”
Pokalbis su berniukais „Kūno įvaizdis ir sveikata“, „Paauglystės nusikaltimų prevencija“(dalyvauja policijos pareigūnas)
Individualios konsultacijos
Paskaita”Norėčiau, kad mano vaikui būtų gera mokykloje”(dalyvauja psichologė)
Nuolat tikrinti drausmės sąsiuvini, reaguoti į pastabas.
Nuolat stebėti mokinių pamokų lankomuma, reazultatus.
Pasikalbėti su dalykų mokytojais
Dokumentacijos tvarkymas
LAPKRITIS
1 savaitė
2 savaitė
3 savaitė
4 savaitė
Popietė”Mirusiųjų pagerbimo išvakarėse…”
Žalingų įpročių anketa.Išanalizuoti anketos reazultatus.
Popietė- žiburėlis:”Kaip aš jaučiuosi savo klasėje”
Vakarėlis-diskoteka:”Sustvirtinkim draugystę”
Individualios konsultacijos.
Informuoti tėvus apie vaikų žalingus įpročius.
Informacija tėvams apie mokinių pažangumą.
Paskaita.”Žalingų įpročių prevencija”(dalyvauja soc.pedagogė, psichologė)
Individualiai pasikalbėti su mokiniais turinčiais žalingus įpročius
AIDS dienos renginiui pasiruošimas, aptarti kuom prisidėsime prie mokyklos renginio.
Dokumentacijos tvarkymas
GRUODIS
1 savaitė
2 savaitė
3 savaitė
4 savaitė
Rytmetys skirtas paminėti AIDS dienai, pamastymai, pasikalbėjimas klasėje, dalyvavimas mokyklos renginyje
Klasės valandėlė apie žalingus įpročius, pusmečio signalinių reazultatų aptarimas.
Ruošimasis kalėdiniam, naujametiniam karnavalui mokykloje(žiburėliui)
Renginys ”Žiemos stebuklai”
Individualūs pokalbiai dėl mokymosi reazultatų.
Klasės puošimas, ruošimasis karnavalui su atsakingais už renginį mokiniais
Dokumentacijos tvarkymas
SAUSIS
1 savaitė
2 savaitė
3 savaitė
4 savaitė
Klasės valandėlė: pusmečio reazultatų, lankomumo, drausmės apžvalga ir pristatymas.Pokalbis apie drausmę, pažangumą.
Renginys skirtas “ Sausio-13 įvykiams prisiminti”.Laisvės gynėjų pagerbimas.
Testai: 1. Ar moki užmegsti gerus santykius.
2. Interesų ir gebėjimų klausimynas.Bendravimo koficiantas
Išvyka į mišką(kartu su tėvais, planuojama šeštadienį)”Mažosios atostogos”
Individualūs pokalbiai.
Išvyka kartu su vaikais.
Individualūs pokalbiai su mokiniais, kurių prasti ar neigiami pusmečio įvertinimai, blogas lankomumas, drausmės problemos.
Artimiausiu metu susitikti su soc.pedagoge, dėl klasės susirinkimo apie drausmę.
Susisiekti su tėveliais, dėl išvykos į mišką.
Testų analizė.
Dokumentacijos tvarkymas.
VASARIS
1 savaitė
2 savaitė
3 savaitė
4 savaitė
Klasės susirinkimas: “Mokyklos vidaus taisyklės, bei bausmės, kurios taikomos pagal ATPK”(dalyvauja soc.pedagogė)
Susirinkimas su klasės taryba.Ruošimasis žiburėliui.
Žiburėlis.Šv.Valentino diena.
Vasario - 16 šventė mokykloje.Dalyvavimas.
Paskaita”Sėkmingo gyvenimo paslaptis”
Testų aptarimas, analizė
Individualūs pokalbiai.
Informacija apie...

Ugdomosios veiklos savaitės planas
Ugdomosios veiklos savaitės planas
9.8   (3 atsiliepimai)
Ugdomosios veiklos savaitės planas

Supažindinti vaikus su parengta tema ir detaliai papasakoti, parodyti augalus ir jų įvairovę.
• Parodyti kokie būna augalai.
• Papasakoti kaip augalai dauginasi ir auga.
• Papasakoti kaip yra prižiūrimi augalai.
• Supažindinti su augalų nauda žmogui.
• Aptarti su vaikais , kokius augalus jie žino ir yra matę, pažįsta.
INDIVIDUALI UGDOMOJI VEIKLA
(Ugdymo individualizavimas pagal vaiko poreikius, gebėjimus ir kitus ypatumus.)
Pristačius augalų temą, vaikai individualiai pasirinko kokius augalus jie norėtų pavaizduoti lape.
Vieni iš vaikų sugalvojo lipdyti augalus iš plastelino, dar keli vaikai pasirinko augalų paveikslių tyrinėjima knygose, kitiems buvo pasiūlyta žaisti „Augalų loto“. Savaitės eigoje vaikams buvo pasiūlyta išmokti mokytojos išrinktą eilėraštį „Aguonėlė“. Rankytės lavinimui mokytoja vaikams pasiūlė garfinius augalų paveikslėlius.
UGDOMOJI VEIKLA VAIKŲ GRUPELĖMS
(Ugdymo diferencijavimas pagal vaikų poreikius, gebėjimus ir kitus ypatumus.)
Pristačius augalų temą, vaikams grupelėse buvo pasiulyta padaryti aplikacijas, taip pat buvo pasiulytas lipdymas, knygelių stebėjimas. Svaitės eigoje vaikai noriai susipažino su augalais ir jų įvairove. Vaikai grupelėmis piešė gėlės, augalų lapus ir taip pat mokinosi kokios spalvos būna augalai ir jų lapai. Mokėsi skaičiuoti kiek lapelių turi jų pavaizduoti augalai. Lauko veikloje vaikai grupelėmis tyrinėjo pasirinktus augalus...

Muzikos pamokos planas: ritmas
Muzikos pamokos planas: ritmas
9.2   (2 atsiliepimai)
Muzikos pamokos planas: ritmas

Priemonės: Dalomoji medžiaga (žr.1 priedas) (žr. 2 priedas), (žr. 3 preidas), garso įrašai.
1. Krakauskaitė V. Lakštutė. Muzikos vadovėlis III klasei. – Kaunas: Šviesa, 2008.
2. Velička E. Muzika vadovėlis. III klasė. – Kaunas: Šviesa, 1996.
Pamokos eiga:
Laikas
Mokytojo veikla
Mokinių veikla
Uždaviniai
Įvadinė pamokos dalis
1. Pamoka pradedama muzikiniu pasisveikinimu su mokiniais.
Prašoma mokinių atsistoti ir pasiruošti prasidainavimo pratyboms.
2. Mokiytoja pianinu groja mokiniaims prasidainavimo pratimus.
3. Mokytoja pristato pamokos temą: „Ritmas“.
1.Mokiniai pasisveikina ir atsistoja, pasiruošia prasidainavimo pratyboms.
2.Mokiniai dainuoja prasidainavimo pratimus.
3. Klauso mokytojos.
1.Paruošti mokinius pamokai.
2. Ugdyti mokinių balso aparatą: siekti dainavimo lasvumo, balso skambumo ir grožio, dikcijos aiškumo, kvėpavimo mechanizmo tobulinimo, tembrinės įvairovės, balso diapazono, vokalinės pozicijos taisiklingumo ir kt.
Pagrindinė pamokos dalis
Pagrindinė pamokos dalis
1. Mokytoja paklauskia vaikų, kas yra ritmas. Supažindina su ritmo sąvoka. Ritmas-nuoseklus, periodiškas kartojimasis. Klausia mokinių ar ritmas yra girdimas tik muzikoje, ar jį galima pastebėti ir kitur? Pasiūlo vaikams aplink save rasti kuo daugiau ritmo pavyzdžių.
2. Mokytoja mokinių pasisakymus papildo informacija, kad
įvairiausios ritmo apraiškos ir pavidalai būdingi ne tik muzikai, bet ir kitoms meno rūšims – poezijai, šokiui, teatrui, dailei, tekstilei, architektūrai. Ritmas, be to, būdingas ne tik menams, bet ir gyvajai, bei negyvajai gamtai: ritmingai kvėpuojame, ritmiškai plaka širdis, diena keičia naktį, žiema - vasarą.
3. Mokytoja paklausia vaikų, kokie gali būti ritmai. Mokinių atsakymus papildo, kad vieni ritmai aiškūs, energingi (pagal juos nesunku šokti ar žygiuoti), kiti – ramūs, primenantys kalbėjimą. Ritmo pobūdis perteikia muzikos kūrinio charakterį, atskleidžia ir paryškina jo stilių ir žanrą. Ritmas mums padeda atskirti džiazą nuo roko, lietuvišką šokį nuo bulgariško.
4. Mokytoja pasako, kad ritmai yra sugrupuoti į dvi grupe. Pagal vienus galima lengvai šokti, trepsėti ar kitaip judėti, o pagal kitus ritmus to padaryti negalima arba tai labai sunku. Mokytoja užleidžia du kūrinius, vieną, kurio ritmas aiškus, kitą kurio ne. Mokiniai klausydami šių kurinių turės pastebėti, kurio kūrinio ritmas ryškus ir aiškus.
5....

Kūno kultūros pamokos planas
Kūno kultūros pamokos planas
10   (1 atsiliepimai)
Kūno kultūros pamokos planas

Tema: šuolio į tolį išsibėgėjimo ir sukinių vietoje mokymas.
Klasė: VI.
Tikslai:
• mokomieji: mokyti išsibėgėjimo šokant į tolį.
• lavinamieji: lavinti šoklumą, koordinaciją.
• auklėjamieji: ugdyti iniciatyvą, draugiškumą, tarpusavio pagalbą.
Forma: pamoka.
Tipas: mokomoji.
Metodai: aiškinimas, savarankiškas darbas, praktinė veikla, demonstravimas, stebėjimas, individuali pagalbą, aptarimas.
Pamokos vieta: mokyklos stadionas.
Situacija: naujos medžiagos dėstymo pamoka. Praėjusią pamoką buvo kartojamą šuolio į tolį iš vietos technika.
Pamokos dalis ir laikas
Mokytojo veikla
Mokinių veikla
Komentarai, pastabos
Įvadinė dalis
8-10min.
I. Išsirikiavimas, pasisveikinimas, nusakyti pamokos uždavinius.
II. Sukinių vietoje mokymas.
Sukinių vietoje komandos: „Dešinėn!“ vykdoma pasisukant 90 laipsniu kampu ant dešiniosios kojos kulnų ir kairiosios pirštų („kairėn!“- atvirkščiai) dviem veiksmais: 1- sukinys, 2- kojos pristatymas. „Ap- link!“ komanda vykdoma taip pat dviem veiksmais, kaip sukinys kairėn, visuomet sukantis kairėn 180 laipsnių.
III. Apšilimas:
1. Ėjimas mažuoju lauko aikštes ratu:
1.1- Galvą lenkti į dešinę, į kairę, pirmyn, atgal.
1.2- Kimštini kamuolį kelti aukštyn, perduoti jam einančiam už nugaros.
1.3- Sukinys į šalį su kimštiniu kamuoliu, perduoti einančiam už nugaros.
2. Bėgimas didžiuoju lauko aikštelės ratu:
2.1 – Bėgti didžiuoju ratu per centrą po du, perbėgti gimnastikos suolelį;
2.2- Tas pats, perškoti gimnastikos suolelius, atsispirti kaire, dešine:
Moksleiviai išsirikiuoja stadione esančioje krepšinio aikštelėje ir reportuoją. Moksleiviai atlieka sukinius.
Mokiniai atlieka bendrojo lavinimo pratimus eidami ratu.
Mokiniai bėga, atlieka nurodančius pratimus lavinančius koordinaciją ir šoklumą.
Komanduoti laisvai ir nusakyti pamokos uždavinius. Atliekant sukinius siekti kad mokiniai kontroliuotų savo kūno laikyseną.
Jei dauguma mokinių atlieka netaisyklingai ar ne taip juos supranta, pratimą nutraukti ir dar karta paaiškinti, nurodant padarytas klaidas.
Taisyklinga laikysena.
Nugara tiesi, juda pečiai ir rankos.
Žvilgsnis pirmyn, laikysena taisyklinga, juda liemuo.
Lėtai.
.
3. Pasiruošimas pagrindinei pamokos daliai.
Mokiniai baigę pratimus, naudota inventorių padeda į aikštelės kraštą ir rikiuojasi prie smėliadiežės.
Akcentuoti atsispyrimą ir pėdos statymą po šuoliuko. Einant ir bėgant akcentuoti taisyklinga kvėpavimą.
II. dalis pagrindinė
30 min.
I. Mokyti įsibėgėjimo ritmo:
Būtina išryškinti teisingą kojos pastatymą į apskritimo vietą: atsispiriamoji koja statoma ant lentelės jos neperžiangiat.
Būtina išryškinti paskutinius 4-5 įsibėgėjimo žingsnius. Paskutinio žingsnio metu atspiriamoji koja į priekį išmojama sulenkta per kelį, bet žingsnio...

Dailės pamokų planai
Dailės pamokų planai
9.8   (2 atsiliepimai)
Dailės pamokų planai

Tapyti guašu, maišyti spalvas ir kurti šalčio įspūdį.
Tyrinėti ir pajusti šaltas spalvas.
Auklėjamasis:
Stebėti dailės kūrinius ir svarstyti, kodėl dailininkai pasirinko tokias spalvas.
Pamokos tipai:
1. Naujos medžiagos dėstymas;
2. Kūrybinė.
Mokymo metodai:
1. Žodinis-pasakojimas, aiškinimas;
2. Vaizdinis- vaizdinių priemonių demonstravimas, peržiūrėjimas;
3. Praktinis-kūrybinis darbas.
Priemonės:
• popieriaus;
• guašo;
• teptukų;
• vandens indelio;
• klijuotės ar laikraščio stalui uždengti.
Literatūra:
• Staknienė J., Tuinylaitė R., Vizgirdienė E. Dailė ir technologijos. Mokytojo knyga II klasei – Kaunas, 2007;
• Dilytė J. Dailė 1. Dailės vadovėlis pirmai klasei-KRONTA, 2004.
Pamokos eiga
Laikas
Mokytojo veikla
Mokinio veikla
Pastabos
Pamoka Nr. 1
Įvadinė dalis
2 min
1. Mokytojas pasisveikina;
2. Skatina pasiruošti pamokai;
3. Užrašo ant lentos naują temą.
1. Pasisveikina ;
2. Pasiruošia pamokai.
Pagrindinė dalis
5 min
1. Naujos medžiagos dėstymas;
2. Užduoda klausimų:
• Atidarykite dažus, pasižiūrėkit kokios spalvos pas jus yra?
• Kokios šaltos spalvos?
1. Mokiniai klausosi naujos temos;
2. Atsako į klausimus.
3 min
1. Vaizdinių demonstravimas, (Staknienė J., Tuinylaitė R., Vizgirdienė E. Dailė ir technologijos. Mokytojo knyga II klasei – Kaunas, 2007);
2. Užduoda klausimų:
• Kokios spalvos jus matote kūriniuose?
• Ar tai yra šaltos spalvos?
1. Žiūri kūrinius;
2. Atsako į klausimus.
30 min
1. Užduoda užduotį:
• Maišyti šaltas spalvas.
2. Užduoda klausimų:
• Kokios spalvos gavosi paletėje?
3. Užrašo ant lentos šaltų spalvų pavadinimus;
4. Užduoda užduoti:
• Nupiešti ir panaudoti šaltos spalvos :“ledo rūmai’, “Sniego karalystė”.
5. Vaikšto po klasė, aptaria darbus;
6. Ragina pabaigti darbus.
1. Išgauna šaltų spalvų įvairovė;
2. Atsako į klausimus;
3. Pradeda piešti;
4. Eskizuoja;
5. Piešia;
6. Darbo pabaigimas.
Apibendrinamoji dalis
3 min
2 min
1. Aptaria su vaikais, kaip jie suprato temą, užduoda klausimus:
• Ką pavaizdavote savo darbuose?
• Kokios spalvos panaudojote?
• Kokį įspūdį sudaro Jums šios spalvos?
• Kokios šaltos spalvos žinote?
2. Mokytoja įvertina darbus;
3. Atsisveikina .
1. Bando atsakinėti į klausimus;
2. Sutvarko savo darbo vietą;
3. Atsisveikina.
Pamokos planas
Klasė: V a
Tema : Begalinis pasikartojimas.
Laikas: 90 min: 2 pamokos.
Pamokos tikslas: Mokyti piešti ritmiškai pasikartojančius vaizdus.
Pamokos uždaviniai:
Mokomasis :
Supažindinti su futurizmo kryptimi.
Lavinamasis:
Lavinti ritmiškai pasikartojančių vaizdų piešimo įgūdžius.
Auklėjamasis:
Žadinti mokinių susidomėjima.
Pamokos tipai:
3. Naujos medžiagos dėstymas;
4. Kūrybinė.
Mokymo metodai:
4. Žodinis-pasakojimas, aiškinimas;
5. Vaizdinis- vaizdinių priemonių demonstravimas, peržiūrėjimas;
6....

Išplėstinis logopedinių pratybų planas
Išplėstinis logopedinių pratybų planas
9.2   (3 atsiliepimai)
Išplėstinis logopedinių pratybų planas

Lavinti smulkiąją motoriką atliekant pirštukų mankštą.
2. Lavinti oralinę motoriką (veido, lūpų, liežuvio masažas).
3. Lavinti oralinius judesius, atliekant pratimus garsų [š] ir [ž] tarimui.
4. Formuoti taisyklingus kalbinio kvėpavimo įgūdžius, ilginat iškvėpimą.
5. Lavinti fonaciją.
6. Lavinti foneminę klausą, padedant gėlytes išgirdus garsiukus [š] ir [ž].
7. Garsų [š] ir [ž] diferenciacija ir tarimas skiemenyse, žodžiuose.
Metodai: pokalbis, aiškinimas, demonstravimas, stebėjimas, mėgdžiojimas.
Priemonės: stiklinė, vanduo, vamzdelis, š ir ž raidelės, paveikslėliai, kurių pavadinimuose yra garsai [š] ir [ž], eilėraštukai.
Pratybų eiga
1. Organizacinė dalis.
Logopedė parsiveda vaiką iš grupės.
L. – Labas rytas.
B. – Labas rytas.
L. - Paklausyk, aš tau dabar padeklamuosiu eilėraštuką, o tu turėsi pasakyti, kokie garsai dažniausiai kartojosi šiame eilėraštyje.
„Mūsų žaisliukai“
Turim gaidį ir šuniuką,
Turim gražų katinuką.
Turim knygą – davė tėtė
Ir mums liepė pažiūrėti.
Žiūrim – kiškiai nupaišyti,
Žodžiai aiškiai parašyti.
K. Papečkys.
L. – Na tai kokius garsus dažniausiai girdėjai šiame eilėraštyje.
B. – [š] ir [ž].
L. – Šaunuolis. Šiandien mes ir mokysimės atskirti šiuos du garsiukus.
2. Motorikos lavinimo pratybos.
2.1. Smulkiosios motorikos lavinimas.
L. – O dabar padarysime pirštukų mankštelę. Kartok paskui mane.
• „Piršteliai sveikinasi“. Paeiliui susiliečia vienos rankos pirštų pagalvėlės su kitos rankos pagalvėlėmis.
• „Vėduoklė“. Suglausti delnus pirštais į viršų, pirštus išskleisti ir vėl suglausti.
• „Policijos mašinos švyturėliai“. Sunerti abiejų rankų pirštus. Dešinės rankos pirštus ištiesti, kairės rankos pirštai lieka sulenkti ir atvirkščiai.
• „Žirklės“. Ištiesti didįjį pirštą ir smilių, kitus sulenkti. Imituoti kirpimą žirklėmis.
• „Šokėjas“ (kairės rankos plaštaka padėta ant stalo, pirštai išskleisti. Dešinės rankos smilius šokinėja tarp kairės rankos pirštų. Rankas keičiame).
2.2. Oralinės motorikos lavinimas.
2.2.1. Oralinių raumenų įtampos, normalizavimas (veido, lūpų, liežuvio masažas).
L. – Dabar pamasažuosime veidą, lūpas ir liežuvėlį.
• Veido:
• Glostymas nuo kaktos link kaklo per veidą.
• Nuo ausų spenelių per skruostus link nosies sparnelių.
• Lengvas skruostų paplekšenimas.
• Veido ir nosies-lūpų raukšlių glostymas.
• Lūpų:
• Viršutinės lūpos glostymas rodomaisiais pirštais link vidurio nuo taško, esančio tarp burnos kampučio ir lūpos vidurio.
• Apatinės...

Slaugos planas
Slaugos planas
10   (1 atsiliepimai)
Slaugos planas

Kuris skundėsi pilvo skausmu, vėmimu, karščiavimu ir pykinimu. Buvo nustatytas skausmingumas dešinėje klubinėje srityje. Paciento pulsas buvo padažnėjęs. Tuštinasi kiekvieną dieną . Ligoniui simptomai išryškėjo dviejų parų begyje. Nustatytas kirmėlinės ataugos uždėgimas. Skubiai reikalinga operacija.
Gyvybinių veiklų apibūdinimas
Slaugos problema / Diagnozė
1. Saugi aplinka
Vargina skausmas dešinėje klubinėje srityje.
Nerimas,jaudulis.
Skausmas dėšinėje klubinėje srityje dėl ūminės kirmėlinės ataugos uždegimo.
Nerimas dėl operacijos.
2. Bendravimas
Pacientui sunku kalbėti dėl skausmo, tačiau noriai bendrauja ir atsakinėja į klausimus. Suvokia viska ka jam yra sakoma.
Sunku kalbėti dėl skausmo.
3. Kvėpavimas
Kvėpavimas padažnėjęs ~26k/min.
Pulsas 130/80
Padažnėjęs kvėpavimas dėl labai didelio skausmo.
4. Kūno temperatūros reguliavimas
Temperatūra – 37,70.
Karščiavimas dėl ligos.
5. Asmens švarinimasis, rengimasis
Oda švarį. Nagai švarūs, burnos gleivinė, dantenos be patologinių pakitimų. Plaukai švarūs, sušukuoti. Pacientas savarankiškas.
--------------
6. Judėjimas
Eisena netvirta, lėta. Pagalbinės įrangos nenaudoja, judant nereikalinga kito žmogaus pagalba.
Eisena netvirta dėl labai didelio skausmas.
7. Valgymas, gėrimas
Burnos gleivinė, dantenos nepažeistos. Apetitas blogas, netroškina.
8. Tuštinimasis, šlapinimasis
Tuštinosi kasdien, šlapinimasis neapsunkintas.
Blogas apetitas dėl skausmo, dėl pykinimo ir vėmimo.
9. Miegojimas
Miega blogai. Užmigti sunku. Skundžiasi dėl neišsimiegojimo.
Miega blogai dėl skausmo. Užmigti sunku dėl skausmo.
10. Lyties raiška
Nesirgo jokiomis lytiškomis ligomis. Turi žmona ir...

...