Aksčiau požiūris į seną žmogų būdavo kitoks. Senatvė buvo labiau gerbiama nei koks kitas amžius. Senyvo amžiaus žmogus sulaukdavo didesnės pagarbos, meilės užuojautos. Keitėsi laikai, keitėsi požiūris į senatvę, ir į senus žmones. Šiuolaikinėje visuomenėje vertinami jauni ir produktyvūs žmonės, pajėgūs dirbti, nes darbu uždirbami pinigai. Ta dalis visuomenės, kuri jų neuždirba yra pencininkai. Todėl priimta manyti, kad pencija – senatvės pradžia. Žmogus kuris dirbo, buvo reikalingas ne tik visuomeniai, bet ir šeimai, staiga pasijunta nebereikalingas, neproduktyvus, bevertis.
Nemažai išėjusių į penciją žmonių, išgyvena depresiją ar krizę, o su šiom ligom , kartu ateina ir įvairių gretimų ligų paūmėjimai ar atsiradimai.
Pagyvenusių žmonių skaičius pasaulyje nuolat didėja, tai siejama su sunkių ligų gydymu ir profilaktika. Todėl atėjo laikas kitaip žiūrėti į senuomenės senėjimo procesą. Padėtis pasikeitė per tris pastaruosius dešimtmečius, nes atsiradus naujoms problemoms, atsirado ir mokslo sritis nagrinėjanti problemų sprendimo būdus. Mokslo sritis nagrinėjanti senstančių žmonių sveikatos išsaugojimo ir gerinimo klausimus tai – geriatrija.
Senatvė – natūrali gyvnimovientisumo pabaiga. Priklausomai nuo to su kokio amžiaus žmogumi bendraujame gali priklausyti požiūris apie senėjimo procesą. Vienokį apibūdinimą apie senatvę gali suvokti vaikas, jaunuolis, vidutinio amžiaus žmogus, kitokį, 60 metų amžiaus sulaukęs žmogus. Senatvė gyvenimo tarpsnis, vėlyvoji branda, laikotarpis kai žmogaus organizme vyksta daug biologinių, psichologinių, socialinių pokyčių. Senėjimas – neišvengiamas procesas. Kaip mes jį sutiksime ir išgyvensime priklauso nuo mūsų pačių.
Pagal JTO rekomendacijas gyventojų senėjimo rodikliu reikia laikyti 65 metų ir vyresnių žmonių amžių. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, senstančių žmonių sveikatos išsaugojimo ir gerinimo klausimus, senų žmonių ligų profilaktiką, kliniką, gydymą ir socialinius aspektus. Šiuo metu geriatrija sparčiai vystoma mokslo ir slaugos šaka : įsteigtos geriatrijos klinikos, katedros, leidžiama daug specializuotų žurnalų geriatrijos ir gerontologijos klausimais. Gerontologija apima slaugą, sveikatos priežiūrą, švietimo, biznio, politikos ir kt. sritis, tai sritis nagrinėjanti senatvės fiziologines, ekonomines, socialinias problemas.
Gyventojų ruošimasis senatvei, turi būti socialinė politikos dalis, apimanti...
Šį darbą sudaro 3720 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!