Šeima – pirmoji žmogaus ugdymo institucija. Ji ryškiai paženklina žmogaus brendimo laikotarpį, šeimoje įgyta patirtis atsiliepia visą gyvenimą. Tik šeimoje vyksta pilnavertė asmenybės socializacija (Bikulčius, 1995). Šeimos gyvenimo organizatoriai ir ugdytojai yra tėvai.
Dažniausia manoma, kad šeimą sudaro du tėvai ir du ar daugiau vaikų. Šiuolaikinėje visuomenėje taip nėra. Daug šeimų nusprendžia neturėti vaikų, daug porų gyvena, kai jų vaikai jau palieka namus, nemažai šeimų, kur yra tik vienas iš tėvų, daug mišrių šeimų.
Nagrinėjant šeimų socializacija svarbu suprasti, kad kiekviena šeima yra visuomenės dalis. Bet kiekviena šeima su savo nariais išsiskiria savo savitumu, vertybėmis, papročiais, religingumu ir kitais kultūriniais skirtumais. Kiekvienas šeimos narys yra labai svarbus, nes bet kurio šeimos nario problemos, be abejo, paliečia visą šeimą.
Kiekviena šeima susiduria su vienokia ar kitokia problema, bei pokyčiais, kurie pažeidžia šeimos socializacijos vientisumą. Dažnai problema, kuri apima dauguma visuomenės narių, jau galima būtų įvardinti socialine problema. Tokiais atvejais svarbu išsiaiškinti, kokią įtaka turi problema bendruomenės gerovei? Taip pat svarbu žinoti, kokią įtaką problema turi individui ir šeimos socialiniam funkcionavimui. Šeimos, kurios turi socialinių problemų, visuomenėje yra vadinamos asocialiomis, tačiau dabar siūloma vadinti - daugiaprobleminėmis šeimomis.
Socializacijos eigoje vyksta įvairūs pokyčiai šeimoje. Daug kas vertina šeimos pokyčius neigiamai ir mano, jog pokyčiai – šeimos krizės požymiai. Šeima išgyvena socialinę, ekonominę, demografinę krizę. Kinta tradicinės šeimos vertybės bei dorovinis potencialas, smunka pragyvenimo lygis, realus ir potencialus nedarbas keičia individų ir šeimų demografinę elgseną.
Pastaruoju metu sparčiai daugėja daugiaprobleminių šeimų. Tokios šeimos Lietuvoje gana izoliuotos ir susilaukia mažai pagalbos iš aplinkos. Įstatymai ir poįstatyminiai dokumentai nepakankamai garantuoja visuomenės saugumą, ypač vaikų. Dabartinės šeimos gyvenimą trikdo smurtas, nedarbas, alkoholizmas. Didėja skyrybų skaičius, savižudžiu amžius jaunėja, auga skurdas, vedantis į benamystę. Iš socialinių problemų iškyla įvairios kitos neigiamos pasekmės, ypatingai veikiančios šeimas ir neleidžiančios pakankamai įsitvirtinti visuomeninėje plotmėje.
Todėl šiai dienai tampa aktuali socialinė politika ir plėtros galimybės.
“Socialinė politika išreikia visuomenės...
Šį darbą sudaro 4691 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!