1. Omo dėsnis. EVJ ir srovės šaltiniai. Galios balansas.
Omo dėsnis. Omo dėsnis visai grandinei teigia, kad srovė grandinėje yra tiesiog proporcinga grandinė-je veikiančiai elektrovarai ar atvirkščiai proporcinga visos grandinės varžai (imtuvo ir šaltinio vidaus varžos sumai). I=E/ (R+Ri).
Galios balansas.Pagal energijos tvermes dėsni grandines imtuvų per betkurį laika suvartota elektros energija turi buti lygi saltiniu per ta pati laika pagamintai elektros energijai. Taigi remiantis siuo desniu galima galiu balanso principas skambes taip: Elektoros grandines varzu galiu suma turi buti lygi saltiniu galiu sumai.
2. I Kirchhofo dėsnis. Lygiagrečiai sujungti imtuvai. II Kirchhofo dėsnis. Nuosekliai sujungti imtuvai.
1 asis Kirchhofo dėsnis teigia, kad kiekviename sudėtingos grandinės mazge įeinančių srovių suma yra lygi išeinančių iš to mazgo srovių sumai: Σįein=Σiš.
Nuoseklus ir lygegretus imtuvų jungimas.
3. Elektros grandinės tuščiosios eigos režimas.
tuščioji eiga – išjungus jungiklį, grandinė nutraukiama R=, srovė ja nebeteka grandinė nutraukiama R= I=0. Šaltiniui dirbant tuščiąja eiga, jo įtampa lygi EVJ.
4. Elektros grandinės trumpojo jungimo režimas.
trumpojo jungimo režimas – tai toks rėžimas grandinės, kai imtuvo varža lygi nuliui R=0. Kadangi galingų šaltinių vidinė varža yra maža, tai dažniausiai trumpojo jungimo srovė yra neleistinai stipri ir pavojinga grandinės elementams bei pačiam šaltiniui:Ik=E/Ri=∞-tai stipriausia grandinės srovė,nes ją ribaja tik vidinė varža.
5. Elektros grandinės suderintasis režimas.
suderintas režimas – tai toks režimas, kai prie šaltinio prijungto imtuvo galia yra didžiausia,t.y. elektros linijos išnaudojamos geriausiai. Suderintojo režimo sąlyga: R=Ri. Imtuvo galia yra didžiausia, kai jo varža lygi šaltinio vidinei varžai. Suderinto rėžimo metu: Is=E/2Ri=Ik/2 srovė du kartus mažesnė negu trumpo jungimo metu
6. Kintamosios srovės pagrindinės charakteristikos, bei jų vaizdavimas.
kintamosios srovės parametrai Im, I, Ivid, T, f, φ,ω. Norint gauti sinusinę EVJ, magnetiniame lauke talpiname rėmelį . Dėl elektromagnetinės indukcijos rėmelioir sukame jį kampiniu greičiu laidininkuose indukuojamos EVJ e1 ir e2.
amplitudine verte Im (didžiausia srovės verte periode);
kitimo periodu T (laiko tarpas, per kurį KS pilnai keičia savo dydį ir kryptį);
momentine verte...
Šį darbą sudaro 4746 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!