II. PABĖGĖLIŲ STATUSO REGULIAVIMAS PO PIRMOJO PASAULINIO KARO.
III. PABĖGĖLIŲ STATUSAS PO ANTROJO PASAULINIO KARO.
A. PABĖGĖLIO SĄVOKA PAGAL 1951m. KONVENCIJĄ ir 1967m. PROTOKOLĄ.
B. PERSEKIOJIMAS, KAIP KERTINIS PRIPAŽINIMO PABĖGĖLIU KRITERIJUS.
C. NEIŠSIUNTIMO PRINCIPAS (NON – REFOULEMENT) PRIEGLOBSČIO TEISĖJE.
D. EUROPOS ŽMOGAUS TEISIŲ KONVENCIJA IR TEISĖ Į PRIEGLOBSTĮ.
IV. PABEGĖLIŲ TEISIŲ APSAUGA PO AMSTERDAMO SUTARTIES.
EUROPOS PABĖGĖLIŲ FONDAS
IŠVADOS
ĮŽANGA
Šio rašto darbo tema “Pabėgėlių teisių apsauga Europos Sąjungoje po Amsterdamo sutarties” buvo pasirinkta todėl, kad šiuo metu yra labai aktualus klausimas, koks gi yra pabėgėlių teisinio statuso turinys. Ypatingai ši problema iškyla Lietuvai po integracijos į Europos Sąjungą, kai rytinė Lietuvos siena tampa Šengeno erdvės siena. Lietuva garsėja, kaip tranzitinė pabėgėlių ir kitų nelegalių migrantų šalis, todėl po įstojimo į ES pabėgėliai, kurie atsidurs Lietuvoje, tampa ne tik Lietuvos bet ir visų Europos Sąjungos valstybių problema. ES šiuo metu vyksta teisės harmonizavimo procesai, kas liečia ir pabėgėlių bei prieglobsčio teisę. Tarptautinį teisinį šios srities reguliavimą bandoma tobulinti, atsižvelgiant į realiai egzistuojančią valstybių praktiką, šios srities specialistų rekomendacijas. Visa tai, savaime suprantama, aktualu ir naujai prie šios organizacijos prisijungusioms valstybėms.
Šiame darbe siekiama atskleisti pagrindinius prieglobsčio teisės raidos momentus ir ypatumus. Taip pat bendrais bruožais apžvelgiama pabėgėlio sąvokos kaita ir turinys. Didžiausias dėmesys yra skiriamas pabėgėlių teisių apsaugos įtvirtinimui po 1997 m. Amsterdame pasirašytos ir 1999 m. įsigaliojusios sutarties turiniui atskleisti. Tam tikslui pasiekti naudojamas istorinis, lyginamasis ir sisteminis metodai.
Darbas susideda iš keturių, logiškai tarpusavyje susijusių, pagrindinių dalių: pirmoje dalyje apžvelgiama prieglobsčio teisės raida, antra dalis skirta pabėgėlio sąvokos, po I Pasaulinio karo atskleisti, trečia dalis skirta pabėgėlio sąvokai bei teisinio statuso, po II Pasaulinio karo, turiniui atskleisti, ketvirtoje dalyje yra analizuojamas teisinis prieglobsčio srities reglamentavimas po Amsterdamo sutarties įsigaliojimo.
Pagrindiniu šaltiniu, kuriuo remiamasi šiame darbe yra išverstas į rusų kalbą veikalas “Pabėgėlio statusas tarptautinėje teisėje”, kurio autorius yra Guy S. Goodwin-Gill. Rašant apie prieglobsčio teisės ištakas buvo atsižvelgta į Tiunovo O....
Šį darbą sudaro 6502 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!