Neturtinės žalos atlyginimas kaip civilinių teisių gynimo būdas pradėtas taikyti prieš daugėlį metų. Tačiau neturtinės žalos atlyginimas kelia nemažai problemų, dėl kurių nesutaria tiek teisės teoretikai, tiek praktikai. Visų pirma kaip galima pinigais įvertinti ir atlyginti tai, kas yra nematerialu ir kieno vertė pinigais neišmatuojama? Verta pažymėti tai, kad tikriausiai visi (net ir nepritariantys neturtinės žalos atlyginimui) sutiks, kad atlyginti neturtinę žalą, bandant kiek įmanoma tiksliau, nors ir ne visada visiškai teisingai ir tiksliai ją apskaičiavus, yra žymiai teisingiau, nei visiškai jos neatlyginus, žinant, kad nukentėjęs asmuo patyrė didelias dvasines kančias ir išgyvenimus. Todėl kalbėti apie visišką neturtinės žalos atlyginimą galima tik reliatyviai. Visame pasaulyje, o ypač Vakarų Europoje ir Jungtinėse Valstijose neturtinė žala priteisiama už vis įvairesnio tipo nusikaltimus, o piniginė suma, kurią reikia atlyginti nukentejusiam dažnai išauga iki nepagrįstai didelių vienetų, o tai gali skatinti ir skatina piknaudžiavimą teisine sistema.
Neturtinės vertybės (sveikata, garbė, orumas, privataus gyvenimo neliečiamumas ir kitos) pirmiausia įtvirtintos Konstitucijoje, II skirsnyje „Žmogus ir valstybė“. Neturtines vertybes, neturtinių teisių užtikrinimo būtinybę numato ir Europos žmogaus teisių konvencija, įtvirtinanti pagrindines žmogaus tinkamą ir visavertį gyvenimą užtikrinančias neturtines teises: teisę į gyvybę, laisvę ir asmens neliečiamybę, laisvę pasirinkti gyvenamąją vietą, teisę į privatų gyvenimą, minties, sąžinės ir religijos laisvę.
Neturtinių vertybių ir neturinių teisių įtvirtinimas suponuoja pareigą valstybei ir įstatymų leidėjui užtikrinti jų tinkamą įgyvendinimą ir numatyti realias jų gynimo priemones. Fizinių ir juridinių asmenų subjektinių teisių apsaugos užtikrinimas teisės aktais neturtinių vertybių gynimo srityje formuoja visuomenės pagarbą asmeniui ir jo teisėtai veiklai. Tai didina visuomeninį saugumą ir užtikrina Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijoje asmeniui suteiktų teisių ir laisvių įgyvendinimą.
4)teisės, užtikrinančios intelektualinės veiklos rezultatų apsaugą: autorių, gretutinių teisių subjektų (atlikėjų), dizainerių autorinės teisės ir kt. (pvz., AGTĮ 14 str. numatytos autoriaus ne-turtinės teisės: teisė į autorystę, autoriaus vardą, kūrinio neliečiamybę).
CK 1.114 straipsnis įtvirtina...
Šį darbą sudaro 4700 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!