Nauja technika išvaduoja nuo daugelio gamybos problemų, tačiau ji galutinai neišsprendžia žmogaus darbe klausimų. Užtenka mažiausio nusižengimo technologijai, saugos darbe reikalavimams, ir technikos stebuklai tampa žiauriu žmogaus priešu. Traumatizmas darbe kelia susirūpinimą visose šalyse. Jo lygis, dinamika, materialiniai padariniai priklauso nuo socialinių ir ekonominių veiksnių, saugos darbe organizavimo, norminių aktų vykdymo ir kontrolės.
Kyla retorinis klausimas. Ar nelaikas būtų sustoti šiose technikos lenktynėse? Ar nesukurs pagaliau žmogus tokių daiktų, kurie pražudys ir jį patį ir tai ką sukūrė per daugelį metų? Ne, ne šito nebus.
Lietuvos žmonių saugos ir sveikatos sistema (anksčiau vadinama – darbo apsauga) pradėta kurti dar pokario laikotarpiu. Buvo ratifikuota keletas Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) konvencijų, veikė įstatymais sukurtos valstybinės kontrolės institucijos (darbo inspekcija, technikos priežiūros inspekcija ir kt.), egzistavo draudimų nuo nelaimingų atsitikimų darbe sistema.
Esminiai gyvenimo pasikeitimai Lietuvos valstybėje prasidėjo po 1990metų kovo 11-osios. Savo nepriklausomybę stiprinanti Lietuva žengia į laisvąją rinką, vykdo esmines ekonomines, socialines ir teisines reformas. Todėl kyla daug spręstinų klausimų, tarp jų ir tokioje socialinėje sferoje – kaip žmogaus sauga darbe. Suprantama, saugos darbe reformų turinį ir kryptis lemia ekonominės reformos turinys, tempai ir efektyvumas. Šiandien aišku, kad privatizacija, ūkio išvalstybinimas pagilino saugos darbe problemas, ir be aktyvaus valstybės bei teisės reguliuojamojo poveikio jos nebus išspręstos.
Kartu reikia didinti sistemos “žmogus-mašina” patikimumą, techniką pritaikyti prie žmogaus, o ne atvirkščiai. Svarbus vaidmuo čia tenka projektuotojams, inžinieriams, darbo psichologijos, fiziologijos žinovams, darbo medicinos specialistams, saugos darbe organizatoriams. Saugos darbe organizavimo profesija yra viena iš humaniškiausių, bet yra įmonių ir organizacijų, kuriose atsisakoma šių specialistų paslaugų. Vien dėl to ateityje nuostoliai bus didžiuliai.
3. Žmogus adaptuojasi prie pavojaus, nes technika darosi vis įprastesnė.
Blogiausia, kad žmogus ne tik pripranta prie pavojaus, bet pradeda nuolatos nesilaikyti saugos darbe taisyklių ir sąmoningai jas pažeidinėti. Be bendrų priežasčių yra psichologinio pobūdžio faktorių, lemiančių nelaimingų atsitikimų daugėjimą (nepateisinama drąsa, drausmės stoka, polinkis rizikuoti ir...
Šį darbą sudaro 3190 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!