Kai kurie gamtos ištekliai yra atsinaujinantys (pvz., žuvys, medžiai), kiti neatsikuriantys (pvz., metalai, nafta), (pastarųjų kiekis žemėje yra ribotas, ir naujos atsargos praktiškai nebesusidaro), treti neišsenkami (tokie kaip oras, vanduo). Net jeigu ištekliai yra atsinaujinantys, jie turi būti apsaugoti. Kitaip ir šiems ištekliams iškyla pereksploatavimo ir sunaikinimo pavojus. Taigi apsaugos būtinumas tiek atsinaujinantiems, tiek neatsinaujinantiems, tiek ir neišsenkamiems ištekliams yra būtinas.
Gamtos apsauga – tai priemonių sistema sąveikai tarp žmogaus veiklos ir gamtinės aplinkos palaikyti. Ji padeda racionaliai naudoti ir atkurti gamtos išteklius (gyvosios ar negyvosios gamtos elementus (augaliją, gyvūniją, įskaitant ir buveines, žemės paviršių ir jos gelmes), kuriuos žmogus naudoja arba gali naudoti savo reikmėms), saugoti gamtą nuo kenksmingo tiesioginio ar netiesioginio ūkinės veiklos poveikio. Gamtos apsauga turi daug veilos krypčių, pagrindinės iš jų yra: biologinės įvairovės išsaugojimas, retų ir saugomų augalų ir gyvūnų rūšių apsauga, Lietuvos saugomų teritorijų ir Natura 2000 teritorijų formavimo politikos ir strategijos, kranto ir priekrantės apsaugos ir tvarkymo, žemės gelmių išteklių apsaugos ir racionalaus naudojimo. 2006 metais ES biudžete gamtos ištekliams irgamtos apsaugai yra skirta 56.3 mlrd EUR, tai 4.4 proc. Daugiau nei 2005 metais.
Šio referato tikslas apžvelgti atsinaujinančių gamtos išteklių panaudojimą, problemas ir būdus kaip juos išsaugoti. Net neišsenkami ištekliai (pvz., oras ir vanduo), jau faktiškai nėra neišsenkantys, todėl jiems taip pat reikalinga apsauga.
• Išnagrinėti Klaipėdos regiono gamtos isteklius.
Gamtos ištekliai – gyvosios ar negyvosios gamtos elementai, kuriuos žmogus naudoja arba gali naudoti savo reikmėms tenkinti. Jiems priskiriama Saulės ir Žemės gelmių šilumos energija, vanduo, oras, dirvožemis, augalija, gyvūnija, naudingos iškasenos.
Žmonija, tenkindama savo vis sparčiau augančius ir labai greit kintančius poreikius, kiekvienais metais sunaudoja vis daugiau ir daugiau gamtos turtų. Dėl kai kurių mes dar palyginti neseniai visiškai nesijaudinome, nes jie buvo labai lengvai atkuriami arba iš viso neišsenkami, o dėl kai kurių vis labiau pradedame nerimauti, nes jų lieka vis mažiau. Šiuo principu gamtos...
Šį darbą sudaro 3837 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!