• Naujieji religiniai judėjimai – bendrinis terminas, naudojamas apibrėžti konkrečioje socialinėje terpėje neįprastiems, naujiems, nuo tradicinių religinių organizacijų atskilusiems, iš kitų šalių atkeliavusiems ar panašiai tikėjimams. Tikėjimas, įprastas vienoje šalyje, kitoje šalyje gali būti neįprastas ir todėl laikomas NRJ, tad sąvoka yra labai sąlyginė.
• Sociologai pastebi, kad NRJ kilimą ar augimą dažnai skatina ekonominiai ar socialiniai veiksniai – neramumai, krizės ar katastrofos, greiti visuomenės gyvenimo pokyčiai – techninės revoliucijos, ekonominiai pakilimai ar nuosmukiai.
• Nėra aiškaus sutarimo, kokios grupės vakarų pasaulyje vadintinos NRJ. Vieni NRJ supranta kaip atsiradusius po Antrojo pasaulinio karo, o kiti NRJ laiko visus judėjimus, atsiradusius XIX a. viduryje ir vėliau.
• Vienos paskutiniųjų NRJ bangų vakarų pasaulyje kilo XIX a. viduryje (atsirado tokie judėjimai, kaip Bahajai, Jehovos liudytojai, mormonai) bei – po II pasaulinio karo (Susivienijimo judėjimas – munistai, Scientologai, Ošo judėjimas).
• Pasaulyje NRJ paprastai nebūna priskiriamos penkių „pasaulinių“ tikėjimų (budizmo, hinduizmo, islamo, judaizmo ir krikščionybės) atšakos, jei jos turi stiprias (daugumą sudarančias) bendruomenes vienoje ar keliose šalyse. Taip pat NRJ dažniausiai nepriskiriamos lokalios, vienai tautai būdingos ar tradicinės bendruomenės.
• Daugelyje šalių, išskyrus Japoniją, NRJ patraukia tik nedidelę visuomenės dalį.
• Bahajų tikėjimas - Irane kilusi religija, turinti savitus naujos pasaulio religijos bruožus.
• Bahajų bendruomenės veikia daugumoje pasaulio valstybių, ir 2013 m. turėjo daugiau nei 7 mln. narių.
• Bahajai tiki, kad yra vienas nepažinus ir nenusakomas Dievas.
• Bahaju tampama tuomet, kai žmogus savo laisvu apsisprendimu išreiškia norą prisijungti prie bahajų bendruomenės, pripažįsta Baha-Ula Dievo pasiuntiniu šiam amžiui ir stengiasi laikytis jo mokymų. Nacionalinei dvasinei asamblėjai patvirtinus žmogaus narystę, jis laikomas registruotu nariu. Registruoti nariai įgyja teisę balsuoti bahajų rinkimuose kasmet renkant vietines ir nacionalines dvasines asamblėjas, tarnauti bahajų institucijose bei aukoti bahajų fondams.
Bahajai lietuvoje
• Lietuvoje pirmą kartą bahajų tikėjimas paminėtas 1937 m.
• 1990 m. buvo suformuota pirmoji Vilniaus vietinė dvasinė asamblėja, 1999 m. išrinkta pirmoji Nacionalinė Lietuvos dvasinė asamblėja.
•...
Šį darbą sudaro 650 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!