Darbo įteikimo data........
Registracijos Nr..........
Darbas įvertintas..........
Vilnius, 2007
ĮVADAS
Žinome, kad tekamasis ir struktūrinis nedarbas dėl darbo jėgos kaitos ir dėl to, kad žmonės kurį laiką nedirba, ieškodami ir rinkdamiesi darbą pagal savo lūkesčius bei iškeltus prioritetus taip pat dėl įvairių ūkio pokyčių, yra neišvengiamas. Vadinasi nedarbas, net ir esant tobulai ekonominei sistemai, vis tiek egzistuos, ir visiškas užimtumas nesieks 100 procentų. Visiško užimtumo sąvoka dažnai siejama su natūraliu nedarbo lygiu.
Lietuvoje natūralaus nedarbo lygio problema nėra labai aktuali, ir pakankamai mažai tyrinė- jama, tačiau Jungtinėse Amerikos Valstijose, Europos Sąjungos planuose svarbus dėmesys ski- riamas šiam klausimui. Tai viena iš didžiausių ir aktualiausių markoekonominių problemų apskritai pasaulyje, nes norint užtikrinti šalių ekonominį stabilumą, reikia mažinti nedarbo daromą įtaką žmonių psichologiniams aspektams, BVP, gyvenimo lygio augimui.
Natūralaus nedarbo lygio klausimas yra aktualus, dar pakankamai neseniai pradėtas tyrinėti ir svarbus tiek teoriniu, tiek praktiniu požiūriu. Teorinė šios temos reikšmė yra susipažinimas su svarbiausiais natūralaus nedarbo lygio kitimo veiksniais, kaip jie daro įtaką, koks natūralaus nedarbo lygis buvo atskirais laikotarpiais, taip pat svarbu išsiaiškinti istorinius natūralaus nedarbo koncepcijos aspektus. Taigi teoriškai ši tema atlieka daugiausiai pažintinę fuknciją, ja remiantis gali būti kuriamos naujos publikacijos, gvildenančios natūralaus nedarbo problemą. Praktiniu požiūriu analizuojamos temos faktai, teiginiai gali būti panaudojami kuriant tobulesnes natūralaus nedarbo lygio stabilizavimo programas, ja remiantis galima sumažinti NAIRU kitimą lemiančių veiksnių įtaką.
Pagrindinis šio darbo tikslas yra išsiaiškinti, kas lemia natūralaus nedarbo lygio kitimą.
Norint plačiau išanalizuoti šį klausimą, buvo iškelti konkretūs uždaviniai:
• Natūralaus nedarbo lygio koncepcijos atsiradimo aiškinimas;
• NAIRU palyginimas įvairiuose literatūros šaltiniuose;
• Natūralaus nedarbo lygio matavimų pateikimas;
• NAIRU kitimą lemiančių veiksnių analizavimas;
• Natūralaus nedarbo lygio pokyčių ES tam tikru laikotarpiu analizavimas.
Šiame darbe buvo panaudoti tokie tyrimo metodai: lyginamoji analizė ir statistinių duomenų analizė.
Visas darbas susideda iš dviejų pagrindinių dalių: teorinės ir analitinės dalies. Teorinėje dalyje buvo pateikiama sąvokų, terminų, formulių samprata ir problemos analizė teoriniame lygmenyje. Buvo aiškinamasi,...
Šį darbą sudaro 7183 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!