Praėjus metams nuo įstojimo į Europos Sąjungą, galima konstatuoti faktą, kad gyventojų lūkesčiai ir specialistų prognozės išsipildė: nekilnojamojo turto kainos iš tikrųjų žymiai pakilo. Būsto kainos Senamiestyje ir prestižiniuose rajonuose nuo 2004 gegužės pakilo apie 30 procentų. Naujos statybos būstai miegamuosiuose rajonuose pabrango 30-40 proc., o senos statybos – 30-35 procentų. Kad ir kaip būtų ironiška – kainų kilimą kur kas labiau nulėmė ne miniomis turėję suplūsti turtingų užsienio piliečių srautai (kaip tikėjosi nemažai rinkos dalyvių) ar stebuklingai pagerėjusi ekonominė padėtis mūsų šalyje, o vietinių gyventojų pasiryžimas žūtbūt įsigyti būstą, kol jis dar nepabrango. Nuostatos, kad būstas „iki ir po įstojimo į Europos Sąjungą brangs“ arba „įvedus eurą būstas vėl labai brangs“, paremtos gyventojų optimistiniais lūkesčiais dėl ateities bei itin palankių skolinimosi sąlygų lėmė, kad norinčių skaičius įsigyti būstą labai stipriai išaugo, lyginant su ankstesniais metais. Todėl kainos augo ne tik užsieniečių įtakai pakankamai jautriame rinkos segmente – Senamiestyje ir prestižiniuose rajonuose, bet ir tame segmente, kur 99 proc. pirkėjų - lietuviai – t.y., miegamuosiuose rajonuose.
Tad nenuostabu, kad susidaręs skirtumas tarp paklausos bei realios pasiūlos (pasiūla dažnai sumažėja dėl rinkoje veikiančių spekuliantų, kurie rezervuoja naujai statomus butus bei perparduoda juos vėliau) visiškai nemažėja. Įvairūs biurokratiniai stabdžiai, stabdantys naujų statybų plėtrą mieste (žemės paskirties keitimo problemos, automobilių statymo normatyvų kaitaliojimai, nekilnojamojo kultūros paveldo įstatymas ir kt.) skirti darniai miesto plėtrai (kas irgi labai svarbu), deja šiuo metu tapo viena iš priežasčių, kodėl miesto gyventojams būstą tenka pirkti vis brangiau. Tad, nors ir statybinės bei investicinės bendrovės turi potencialą statyti naują būstą, dėl įvairių pagrįstų, o kai kuriais atvejais visiškai biurokratinių apribojimų, negali jo išnaudoti ir taip didinti per mažą nekilnojamojo turto pasiūlą. Pasiūlą neigiamai veikiančiu veiksniu vis dažniau tampa planuojamų statybų kaimynystėje gyvenančių gyventojų įvairūs protestai stabdantys pastatų projektavimo bei statybos procesą. Yra nemažai atvejų, kai dėl gyventojų noro pasipelnyti statybininkų...
Šį darbą sudaro 7225 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!