Mokestinį patikrinimą (toliau – patikrinimas) MAĮ apibrėžia kaip mokesčių administratoriaus atliekamą mokesčių mokėtojo patikrinimą siekiant kontroliuoti, kaip mokesčių mokėtojas vykdo mokesčių įstatymų reikalavimus mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo, sumokėjimo, o įstatymų numatytais atvejais – ir kitose srityse.
Mokesčio administratoriaus pagrindinis uždavinys - užtikrinti, kad būtų sumokėti mokesčiai į biudžetą. Aukščiau minėto patikrinimo metu, mokesčių administratoriaus pareigūnas atlieka visų administruojamų ir mokesčių mokėtojui privalomų mokėti MAĮ 13 straipsnyje numatytų mokesčių (pridėtinės vertės mokesčio, gyventojų pajamų mokesčio, konsulinio, žyminio, žemės mokesčio ir t.t.) apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo teisingumo patikrinimą už tam tikrą laikotarpį.
Mokesčių administratorius gali priimti sprendimą atlikti teminį mokesčių mokėtojo mokestinį patikrinimą, kai reikalinga patikrinti vieno ar kelių MAĮ 13 straipsnyje numatytų administruojamų ir mokesčių mokėtojui privalomų mokėti mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo teisingumą už tam tikrą laikotarpį. Teminis patikrinimas taip pat gali būti atliekamas, kai, vadovaujantis MAĮ 87 straipsnio nuostatomis, mokesčių administratorius nusprendžia patikrinti mokesčių mokėtojo pateikto prašymo grąžinti mokesčio permoką (skirtumą) pagrįstumą (pvz. gyventojo pateiktą prašymą perskaičiuoti ir grąžinti gyventojų pajamų mokestį nuo turto pardavimo pajamų).
3) operatyvus patikrinimas – įstatymuose bei jų lydimuosiuose teisės aktuose numatytų atskirų mokesčių mokėtojų pareigų apskaitos, mokesčių deklaravimo, sumokėjimo, registravimosi mokesčių mokėtoju ir kitose srityse vykdymo patikrinimas. Operatyvus patikrinimas atliekamas vadovaujantis MAĮ, taip pat Administracinių teisės pažeidimų kodeksu ir kitais įstatymais.
Ši mokestinio patikrinimo rūšis nuo kompleksinio ir teminio patikrinimų skiriasi tuo, kad jo metu tikrinamas ne mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo teisingumas, o tai, ar mokesčių mokėtojas tinkamai atlieka kitas mokesčių arba kituose teisės aktuose nustatytas jam pareigas (pvz. ar laiku registruojasi mokesčių mokėtoju, informuoja apie pasikeitusius registravimosi duomenis, ar apskaita tvarkoma nepažeidžiant teisės aktų reikalavimų). Operatyvaus patikrinimo metu taip pat gali būti tikrinama, kaip mokesčių mokėtojas vykdo muitų teisės aktų, Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo (1995, Nr. 44-1073; 2004, Nr. 47-1548) ir Lietuvos Respublikos tabako kontrolės įstatymo (1996, Nr. 11-281; 2003, Nr. 117-5317) jam numatytas pareigas,...
Šį darbą sudaro 4145 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!