Statistika – savarankiškas socialinis-ekonominis mokslas, nagrinėjantis reiškinių kiekybinę pusę tampriame sąryšyje su jų kokybine puse konkrečiomis vietos ir laiko sąlygomis.
Žemės ūkis – gyvybiškai svarbi Lietuvos ūkio šaka, kuri aprūpina gyventojus maisto produktais, o pramonę – žaliavomis. Žemės ūkį sudaro dvi tarpusavi susijusios šakų grupės: gyvulininkystė ir augalininkystė. Šiame darbe aš analizuosiu augalininkystės šaką, Kauno apskrities žieminių rugių auginimo rezultatus.
Mūsų šalyje tai yra labai svarbūs duoniniai augalai. Iš jų miltų kepama įvairių rūšių labai maistinga duona. Rugių grūdai ir malimo atliekos yra geras koncentruotas pašaras. Grūdai naudojami gaminant kombinuotus pašarus, spiritą, krakmolą ir sirupą. Žieminių rugių šiaudai yra geras kraikas tvartuose.
Darbo tikslas - statistiniais metodais išanalizuoti Kauno apskrities visų ūkių žieminių rugių plotus, derlių ir derlingumą. Įtvirtinti statistinės teorijos, prognozavimo ir žemės ūkio statistikos pagrindų teorines žinias.
• Aprašyti statistinės analizės metodiką;
• Išanalizuoti 3 metų Kauno apskrities visų ūkių žieminių rugių auginimo rezultatus;
• Prognozuoti busimus rezultatus remiantis nemažiau kaip 5 metų duomenimis.
Tyrimo objektas: Kauno apskrities: Birštono rajono sav., Jonavos rajono sav., Kaišiadorių rajono sav., Kauno rajono sav., Raseinių rajono sav., Prienų rajono sav., Kėdainių rajono sav. visi ūkiai.
Tiriamas dalykas – visų ūkių, žieminių rugių plotai, derlius ir derlingumas.
Tiriamas laikotarpis - 2004 – 2006 metai.
Prognozuojamas laikotarpis – 2007 – 2008 metai.
Tyrimo metodai ir būdai:
1. Apibendrinančių rodiklių sudarymas;
2. Statistinių lentelių sudarymas;
3. Statistinių grafikų braižymas.
Duomenys tiriamo periodo apskaitai ir analizei imti iš leidinių “Žemės ūkio augalų pasėliai, derlius ir derlingumas”.
1. STATISTINIAI DUOMENŲ APIE KAUNO APSKRITIES ŽIEMINIUS RUGIUS ŠALTINIAI IR ANALIZĖS METODAI BEI BŪDAI
1.1. Statistiniai duomenų apie žieminius rugius šaltiniai
Oficialiąją statistika Lietuvoje užsiima Statistikos Departamentas, jam pavaldžios teritorinės statistikos įstaigos, Žemės ūkio ministerija, taip pat gali užsiimti privatūs asmenys ar įmonės, visuomeninės organizacijos, judėjimai, viešosios įstaigos ar politinės organizacijos.
Pagrindiniai žemės ūkio statistinių duomenų šaltiniai yra periodiškai vykdomi žemės ūkių surašymai, ūkininkų, žemės ūkio bendrovių bei kitų žemės ūkio įmonių statistinės apskaitos bei atskaitomybės dokumentai. Įstatymas užtikrina...
Šį darbą sudaro 6128 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!