Miškai – ne vien tik medienos šaltinis. Jų reikšmė neapsiriboja ir kitų ekonomiškai lengvai įvertinamų gėrybių – įvairių medžių, taip pat ne medžio produktų (uogų, grybų, vaistažolių ir kt.) pateikimu vartoti. Miškai turi didelę įtaką aplinkai, kuri sunkiai įvertinama pinigais, tačiau labai svarbi kraštui ir jo žmonėms. Tai pirmiausia susiję su tuo, kad miškai stabilizuoja biosferoje vykstančius negatyvius pakitimus. Tai ekologinė miškų funkcija. Ją galima būtų skirstyti į vandens apsaugos ir reguliavimo, dirvų apsaugos, laukų apsaugos, kelių apsaugos bei klimato reguliavimo. Svarbi miškų socialinė, kaip žmonių poilsio vietos, sveikatingumo šaltinio, įvairių civilizacijos sukurtų įrenginių bei objektų saugotojo, reikšmė.
Miškų kiekis, jų išsidėstymas teritorijoje bei atskiruose reljefo elementuose turi įtakos teritorijos hidrologinėms sąlygoms, vietovės vandens balansui, nuotėkio režimui, potvynių dydžiui, žemiausiam vasaros ir vidutiniam metiniam vandens lygiui upėse, vandens užterštumui, vertikaliajai bei horizontaliajai dirvų erozijai, defliacijos procesams, oro užterštumui, miško užimamos teritorijos ir aplinkinių laukų mikroklimatui, netgi kai kuriems mikroklimato rodikliams. Ypač padidėjo miško aplinkosauginė reikšmė sumažėjus miškų plotams, vykstant urbanizacijai, plėtojantis pramonei ir transportui, augant miestams, intensyvinant ir chemizuojant žemės ūkį.
Kaip matyti, miško ekologinė funkcija gana plati ir įvairialypė. Tačiau tik anglies dioksido surišimo, oro valymo, deguonies gausinimo funkcijos yra visuotinės. Daugelio kitų veiksnių atžvilgiu miško poveikis ir reikšmė priklauso tiek nuo krašto geografinės padėties, klimato sąlygų, tiek nuo paties miško bendrijų sudėties ir struktūros. Tie patys miško poveikio elementai skirtingomis sąlygomis gali turėti skirtingą pobūdį ir reikšmę. Negalima populistiškai suabsoliutinti miško vaidmens, negalima sumuoti besidubliuojančių funkcijų, bandant apskaičiuoti jų ekonominį efektą. Norint nustatyti konkrečios teritorijos miškų ekologinį vaidmenį, reikia žinoti atskirų ekologinių funkcijų reikmes šioje teritorijoje, jų atlikimo sąlygas, galimybes ir dėsningumus. Miško želdiniai, ypač juostų tipo, perskirstydami sniegą laukuose ir keisdami garingumą bei suminį išgaravimą teritorijoje, kartu keičia ir vietovės hidrologinį režimą. Svarbiausias miško želdinių vaidmuo laukuose pasireiškia dirvožemių apsauga nuo defliacijos, bet šį vaidmenį geriau atlieka miško juostos...
Šį darbą sudaro 4837 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!