1.Realus, atitinkantis 8086, pasiekiami adresai iki 1MB.
2. Apsaugotas, virtualus rėžimas. Pasiekiama atmintis iki 16MB. Naudojant atminties puslapius galima pasiekti 1GB atminties.
Turi 130 tūkst. Tranzistorių. Korpusas kvadratinis su 68 kontaktais. Maitinimo įtampa 5 voltai. Taktinis dažnis 8,12 arba 16 MFz.
Procesorius turi keturis blokus. Iš kurių tik vienas atlieka operacijas:1. Magistralės blokas. 2. komandų.3. adresų. 4. Vykdantysis (operacinis).
Visi blokai dirba vienu metu. Magistralės blokas iš atminties perduoda adresus ir duomenis į duomenų bloką vieno baito per ciklą greičiu.
Operacinis blokas, kurį sudaro registrai, aritmetinis loginis įrenginys ir mikrokomandų atmintis atlieka veiksmus su duomenimis. Baigęs vykdyti komandą, operacinis blokas išduoda signalą į adresų bloką, kad būtų rašomas naujas adresas komandos paėmimui iš atminties.
Kartu su 80286 buvo išleistas kooprocesorius 287, kuris atlikdavo operacijas su plaukiojančio kablelio skaičiumi. 286 registrai skiriasi nuo 8086 šiomis funkcijomis:1. palaikė daugiaprograminį režimą. 2. įvestas papildomas žymių registras MSW, kurio pagalba buvo pereinama nuo realaus režimo į vertikalų. 3. įvesti deskriptorių registrai.
Deskriptoriai naudojami suskirstyti atminties lauką į duomenų zoną, kodų zoną ir adresų zoną.
Procesorius atlieka šias funkcijas:
1. duomenų perdavimo komandos.
2. aritmetinės komandos.
3. loginės komandos.
4. eilučių komandos.
5. valdymo perdavimo komandos.
6. procesoriaus valdymo.
7. apsaugos valdymo.
8. deskriptorių valdymo.
Visos komandos skirstomos į bazines ir papildomas. Papildomos komandos veikia tik apsaugotame režime.
32 bitų procesoriai
32 bitų procesoriai turi duomenų magistralę, kuria vienu metu iš atminties priimami 4 bitai informacijos. Visi procesoriai dirba realiame ir virtualiame režime. Segmentų dalis nuo 64KB padidėja iki 4MB. Fizinė atminties adresacija iki 4GB, virtuali 64TB. Visi procesoriai IA-32 turi papildomą sisteminį valdymo režimą. Šiame režime procesorius gali išeiti iš operacinės sistemos ir grįžti į ją pagal pertraukties signalą. Šis režimas skirtas mažinti energijos sąnaudas. Pradedant 486, visuose naudojamas vidinis kešas L1. Duomenų apsaugai naudojama keturių lygių atminties ir įėjimo – išėjimo apsauga. Pradedant 486, koprocesorius montuojamas pagrindinio procesoriaus viduje.
Procesorius 80386
386 Intel procesoriai. Pirmasis buvo išleistas 1985m. 1988m. buvo išleistas 386SX kurio duomenų...
Šį darbą sudaro 4760 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!